Recenzje Małe AGD
RESPECTISSIM_HEAD

Nie każda z nas może pochwalić się idealnie prostymi i gładkimi włosami. Owszem istnieją takie szczęściary, ale nie ma ich zbyt wiele. To nasze geny decydują o tym jak będzie wyglądała czupryna na naszej głowie. Niestety genów nie zmienimy, ale istnieje kilka innych sposobów na poprawę wyglądu naszej fryzury. Rynek obsypuje nas wszelkiego rodzaju urządzeniami i kosmetykami do stylizacji włosów. Urządzeniem, które zyskało bardzo dużą popularność jest prostownica. Niepozorna z wyglądu, a znajdziemy ją w każdym salonie fryzjerskim, i w większości kobiecych łazienek. Pomaga nie tylko, jak sama nazwa wskazuje, prostować włosy, ale także możemy wykorzystać ją do ich kręcenia. Niektóre z nas nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez jej użycia. Przyznaję, jestem jedną z takich osób. Moje włosy ciężko okiełznać. Puszą się i nie są ani proste, ani kręcone, więc prostownica stała się moim wybawieniem. Urządzenie jest na tyle uniwersalne, że poradzi sobie z każdym rodzajem włosów. Nawet jeżeli ktoś ma proste włosy, nada im połysku i je wygładzi. Po za tym układanie trudnych i kręconych włosów jest zmorą wielu kobiet. Nie każda z nas ma czas i pieniądze na częste odwiedzanie salonów fryzjerskich. Kwadrans – tyle czasu najczęściej mamy przed wyjściem na ujarzmienie burzy na naszej głowie. Czy prostownica ROWENTA RESPECTISSIM LISS&CURL poradzi sobie z tym zadaniem? Sprawdźmy!

Po wyjęciu z pudełka moim oczom ukazuje się biała, zgrabna prostownica ROWENTA RESPECTISSIM LISS&CURL. Pierwszym elementem, który przyciąga mój wzrok jest wyświetlacz LCD, znajdujący się na rączce. Pokazuje on wysokość temperatury na jaką mamy ustawione urządzenie. Zakres temperatur wynosi od 130°C do 200°C. Można ją regulować przełączając przyciskami + lub znajdującymi się pod wyświetlaczem. Temperaturę możemy zmieniać co 5°C, co jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Prostownica posiada system STRAIGHT OPTIMIZER, który pozwala uzyskać idealnie proste włosy przy ustawieniu niższej temperatury – 170°C. Po przekroczeniu bezpiecznej temperatury wyświetlacz LCD zmienia kolor z zielonego na czerwony, co nie świadczy o tym, że nie możemy używać prostownicy przy wyższej temperaturze. Urządzenie tylko nas ostrzega, że ustawianie temperatury na takim poziomie może mieć szkodliwy wpływ na strukturę włosa (co chyba dla nikogo nie jest żadną nowością). Ceramiczne płytki prostownicy pokryte są silikonową warstwą, która wzmacnia ich działanie poprzez delikatne napinanie włosów. Dodatkowym atutem płytek jest to, że są ruchome. Dzięki temu nacisk na włos jest rozłożony równomiernie. Prostownica została także wyposażona w funkcję jonizacji.

Włącznik jest umieszczony w mało widocznym miejscu urządzenia, więc po podłączeniu do prądu minęła chwila zanim ją uruchomiłam. Gotowość do pracy sygnalizuje wyświetlacz. W momencie, kiedy przestaje migać, możemy zacząć działać. Nie muszę czekać długo, po 30 sekundach osiąga odpowiednią temperaturę i jest gotowa do działania.

Respectissim Liss&Curl

Każde urządzenie w mniejszym lub większym stopniu niszczy nasze włosy. Codzienne zaciskanie kosmyków między dwoma płytkami o wysokiej temperaturze może sprawić, że osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego, a nasze włosy staną się suche i połamane. Wysokiej jakości prostownice oprócz układania włosów, również chronią je przed działaniem wysokiej temperatury. Najlepiej byłoby używać prostownicy przy najmniejszej możliwej temperaturze. Jednak efekt nie zawsze będzie taki jak chcemy, a prostowanie zajmie mnóstwo czasu. Jak już wcześniej wspomniałam prostownica ROWENTA RESPECTISSIM LISS&CURL posiada system, który przy ustawieniu na 170°C umożliwia uzyskać taki efekt, jaki byśmy osiągnęły przy ustawieniu na 230°C . Przy używaniu innych produktów tego typu zawsze ustawiałam najwyższą temperaturę. Nie tym razem. Efekt przerósł moje oczekiwania. Prostownica faktycznie daje sobie radę przy tak niskiej temperaturze, a po włosach wystarczy poprowadzić ją raz i są proste. Szczerze mówiąc, nie wierzyłam, że to może być prawda. Inne prostownice nie dawały rady. Musiałam kilkakrotnie powtarzać tą samą czynność, zanim włosy stały się takie jak chciałam, więc jednocześnie wydłużał się czas samej stylizacji, a włosom dostarczałam kilkakrotną dawkę gorąca.

Przejdźmy jeszcze do funkcji, która pięknie brzmi jako slogan reklamowy, a tak naprawdę większość nie wie do czego służy – jonizacja. Funkcja, którą mogą się poszczycić prostownice z wyższej półki, powoduje to, że ujemne ładunki, które są wytwarzane przez urządzenie, zamykają łuski włosów. Sprawia to, że naturalna wilgotność zostaje zatrzymana, a włosy nabierają połysku i są gładkie. Potrzebowałabym dużo więcej czasu, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście w naszej prostownicy działa jak powinna, i czy faktycznie zapobiega utracie wilgoci, a włosy są gładkie i się nie puszą. Na tą chwilę mogę napisać, że urządzenie naprawdę wygładziło puszące się kosmyki na mojej głowie, a cała fryzura nabrała połysku.

Respectissim

Czy znalazłam jakieś minusy? Jest jedna rzecz, która może przeszkadzać niejednej z Was, drogie Panie. Chodzi o silikonowe płytki, które na dłuższą metę mogą obciążać włosy, a pod koniec dnia fryzura jest oklapnięta. W takim przypadku dobrze byłoby zaopatrzyć się również w urządzenie lub kosmetyk podnoszący włosy u nasady.

Kręcenie włosów za pomocą prostownic również stało się popularne. Lokówki powoli zostają wypierane przez prostownice. Po co wydawać pieniądze na dwa urządzenia, skoro możemy mieć jedno, które spełnia funkcję obu? Poza tym kręcenie włosów prostownicą jest wygodniejsze, i łatwiejsze, a efekt jest dużo fajniejszy i utrzymuje się dłużej niż uzyskany po lokówce. Prostownice, których chcemy użyć do kręcenia muszą mieć ergonomiczny i opływowy kształt. Co na to ROWENTA RESPECTISSIM LISS&CURL? Jak już pewnie zauważyłyście, ostatnie słowo w nazwie prostownicy to CURL. Oznacza to, że nasza prostownica ma podwójną funkcję. W urządzeniu znajduje się Pro Curling System. Prostownica jest zbudowana w taki sposób, że jesteśmy w stanie stworzyć na naszych głowach nie tylko burzę loków, ale także fale, czy też możemy lekko podkręcić końcówki. Boki prostownicy są zaokrąglone, a boczne krawędzie wyprofilowane w taki sposób, że kręcenie kosmyków nie jest problemem. Po wypróbowaniu mogę szczerze powiedzieć, że kosmyki skręcają się bardzo dobrze, a efekt utrzymał się na mojej głowie przez cały dzień.

Producent zadbał nie tylko o sam proces używania prostownicy, ale także pomyślał o tym, co zrobić z urządzeniem po skończonej pracy. Blokada zamknięcia prostownicy, czy doczepiona zawieszka na końcu kabla są elementami, dzięki którym możemy bezpiecznie przechowywać nasz sprzęt. Pomimo to, że większość urządzeń tego typu posiada takie zabezpieczenia, jest to duży plus. Nowością dla mnie jest dodatkowa nakładka ochronna, która pozwala nam na schowanie prostownicy zaraz po odłączeniu od zasilania, bez obawy, że spalimy pół mieszkania.

wyprostowane włosy

Czy ROWENTA RESPECTISSIM LISS&CURL spełniła moje oczekiwania? Myślę, że tak. Prostuje, kręci, wygładza. Swoje zadania spełnia na wysokim poziomie, a zamierzony efekt można osiągnąć bardzo szybko. Jednak wybór urządzenia jakim jest prostownica powinien być zależny od dwóch czynników – do czego będzie nam służyła i na jaki rodzaj włosów będziemy jej używać. ROWENTA RESPECTISSIM LISS&CURL jest na pewno dobrym rozwiązaniem dla osób ze zniszczonymi i cienkimi włosami. Przy niskiej temperaturze można uzyskać naprawdę fajne efekty, a włosy się nie niszczą.

Zamów ten produkt w OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?