Recenzje Telewizory
HEAD_samsung-ue40f6320

Trzeba przyznać, że Samsung potrafi robić naprawdę doskonałe telewizory. Chociaż firma jest prawdziwym potentatem na wielu rynkach związanych z technologią i sprzętem elektronicznym, to odbiorniki TV wychodzą im po prostu świetnie. Dobre ceny, dobra jakość i sporo możliwości, jakie dają telewizory firmy z Korei Południowej sprawiają, że są odbiorniki telewizyjne tej marki są jednymi z najczęściej wybieranych przez konsumentów. A już zwłaszcza modele UE40F6320 oraz UE55F6320, który bije ostatnio rekordy popularności. Dlaczego są aż tak rozchwytywane?

Telewizor ten można spotkać w kilku rozmiarach. Najbardziej popularny jest 40-calowy (UE40F6320), co daje już naprawdę spory obraz, sprawiając, że filmy i programy telewizyjne wyglądają naprawdę świetnie. Jest to idealna wielkość do salonu w mieszkaniu, jednak jeśli posiadamy większy dom, bez problemu znajdziemy też modele o dłuższej przekątnej (nawet do 55 cali – UE55F6320). Obejrzałem na nich kilka programów, film, odcinek serialu jeden mecz piłki nożnej (no bo przecież niedługo mundial!), żeby sprawdzić jak sobie radzą z poszczególnymi rzeczami, i muszę powiedzieć, że byłem pod dużym wrażeniem. Obraz był bardzo wyraźny i miał dobrą jakość, więc w połączeniu z przyjemnym rozmiarem dawał spory komfort oglądania. Ale może po kolei.

Samsung UE40F6320

Telewizory obsługują rozdzielczość Full HD, czyli wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 x 1080. Oznacza to, że ich ekrany mają 1080 poziomych linii pikseli, co jest bardzo dużą liczbą. Zresztą każdy kto miał do czynienia z filmami w rozdzielczości Full HD zrozumie o czym mowa. Obraz jest po prostu żywy, a jednocześnie można w nim dostrzec wszystkie niuanse i szczegóły, które łatwo umykają w niższych rozdzielczościach. Przydaje się to zwłaszcza podczas oglądania filmów, na przykład w technologii Blu-ray, ale też programów HD, których można znaleźć coraz więcej w licznych ofertach sieci cyfrowych. Bardzo podobają mi się kolory, które seria F6320 oferuje. Są doskonale odwzorowane i silnie nasycone, dając wrażenie, że patrzymy na prawdziwy, żywy obraz. Nie są jednak przesadzone, a niestety, niektóre telewizory potrafią dojść do karykaturalnych wręcz barw, przez co obraz są po prostu nieprzyjemne dla oka. Tutaj wszystko jest tak jak być powinno, a jeżeli nie pasuje nam początkowa, ustawiona fabrycznie barwa – zawsze można ją zmienić w opcjach telewizora.

Telewizory z serii Samsung F6320 są telewizorami 3D, czyli obsługują technologię trójwymiarową. Dzięki specjalnym okularom dołączanym do modelu, można się cieszyć technologią, która dobrze wykorzystana potrafi zapierać dech w piersiach. Od czasu słynnego filmu „Avatar” Jamesa Camerona coraz więcej filmów, zwłaszcza tych wykorzystujących spektakularne efekty specjalne, robiona jest w technologii 3D, więc na brak tytułów na pewno nie można narzekać. Co prawda istnieją już telewizory, które wykorzystują technologię 3D bez konieczności zakładania dodatkowych okularów, ale trzeba przyznać, że efekt jest dość mizerny. Tutaj wystarczy założyć na nos plastikowe oprawki, wyciągnąć nogi, i dać się porwać prawdziwej przygodzie.

Samsung UE46F6320

Telewizory wyposażone są w szereg funkcji, które poprawiają i udoskonalają obraz wyświetlany na ekranie. Wyposażone są na przykład w technologię Clear Motion Rate 200Hz, która sprawia, że obraz jest dużo płynniejszy, a dynamiczne sceny (na przykład walki lub pościgów) po prostu przyjemniej się ogląda. Dodatkowo odbiorniki wyposażone są w HyperReal Engine, dzięki któremu czytają praktycznie wszystkie, najpopularniejsze formaty 3D. Wide Color Enhancer Plus, korzystając z zaawansowanego algorytmu, bardzo wyraźnie poprawia jakość obrazu, skupiając się na podkreślaniu małych z pozoru niuansów (jak cienie), dając spektakularny efekt. Telewizory wyposażone są też w aktywną redukcję szumów i zakłóceń, Digital Noise Filter, który sprawia, że nawet stare filmy i seriale brzmią bardzo dobrze.

W ogóle, jeśli chodzi o dźwięk, to telewizory są w ścisłej czołówce. Jest on głęboki, nie spłaszczony jak to mają w zwyczaju gorsze jakościowo produkty. UE40F6320 oraz UE55F6320 wyposażone są w głośniki o mocy 20W a także system SRS DTS Studio Sound, czyli system dźwięku przestrzennego. Dodaje to dodatkowej mocy oraz głębi dźwiękowi, sprawiając wrażenie, jakby oglądało się coś w kinie. Dźwięk jak najbardziej na plus!

Samsung UE46F6320

Trzeba oddać Samsungowi, że poprzez swoją bardzo silną promocję, udało mu się praktycznie zawłaszczyć pojęcie Smart TV. Telewizory sygnowane tym znakiem, są tym, czym przy zwykłych komórkach są smartfony. Pozwalają łączyć się z internetem, korzystać z portali społecznościowych, instalować najróżniejsze aplikacje i i ogólnie czerpać z dobrodziejstw połączenia z internetem. Dzięki specjalnym programom, napisanym zarówno przez Samsung, jak i poszczególne sieci cyfrowe, można dzięki temu oglądać filmy, programy na życzenie i wiele, wiele innych.

Telewizory z serii F6320 wyposażone są w większość nowych technologii łączności, no może poza Bluetooth. Mamy więc Wi-Fi dzięki któremu możemy łączyć się bezpośrednio z internetem, a także DLNA. Dzięki zgodności z telewizją hybrydową, możemy korzystać z internetowych przeglądarek, choćby za pomocą smartfona czy tabletu, co bardzo zwiększa komfort użytkowania telewizora. A jakby tego było mało TV wyposażone są w S-Recommendation, czyli inteligentny system rekomendacji, polecający nam programy i filmy specjalnie dla nas dobrane.

Samsung UE46F6320

Wszystkiego dopełnia bardzo fajny design – linia F6320 to prawdziwa ozdoba dla salonu, a nie kolejny bezbarwny telewizor. Dobrze jest też wyposażona w różnego rodzaju złącza. Z tyłu znajdują się aż 4 złącza HDMI, 3 USB, jedno gniazdo EURO, jedno Ethernet (LAN) pozwalające na wpięcie urządzenia do sieci, cyfrowe wyjście optyczne, wejście audio na słuchawki i złącze CI (Common Interface).

Jednym słowem, Samsung UE40F6320 i UE55F6320 są faworytami w swoim zakresie cenowym. Jest to doskonały wybór zarówno do dużego salonu (wtedy najlepiej wybrać ten 55-calowy), jak mniejszego pokoju dziennego (w zupełności 40-tka wystarczy). Są bardzo użyteczne, a komfort oglądania na nim filmów czy programów – wysoki. Gdybym miał do przeznaczenia na telewizor jakąś okrągłą sumę, na pewno jeden z nich byłby moim wyborem!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

  • Jan

    f6320 <– ma Bluetooth

  • Widziałam u znajomego, jednak obraz troszkę pozostawia do życzenia. Technologia led musi zostać udoskonalona, obraz jest sztuczny, po pewnym okresie pojawia się nierównomierne podświetlenie tła.