Newsy
Samsung Galaxy S6

W świecie technologii dzieje się – z każdym dniem coraz więcej. Nowości nowościami, a ploteczki ploteczkami, ale jedno jest pewne – Samsung w flagowym dla siebie modelu stosuje dwa zupełnie różne aparaty fotograficzne. Choć użytkownicy smartfonów od Samsunga nie powinni się temu dziwić – firma od dawna stosuje ten trik w swoich telefonach – to jednak nowi właściciele, zwłaszcza Galaxy S6, powinni mieć na uwadze fakt, że zarówno ten „płaski”, jak i o bardziej zaokrąglonych „bokach” mają dwa zupełnie różniące się od siebie aparaty fotograficzne. Czy wpływa to na jakość robionych nimi zdjęć?

Samsung uposażył swoje dwa flagowce – Galaxy S6 i Galaxy S5 Edge – w dwa różne aparaty fotograficzne. W jednym sensory pochodzą od Sony, a w drugim od Samsunga. Czy mają jednak wpływ na jakość robionych zdjęć? Z opinii użytkowników wynika, że nie, choć niektórzy skarżą się na defekty w postaci kolorowych kropek – który sensor zawinił? Prawdopodobnie jest to spowodowane wadą fabryczną, aniżeli konkretnym sensorem, ale cóż – tego zapewne się nigdy nie dowiemy. Kupując więc nowego Samsunga nie powinieneś więc obawiać się o jakość aparatu.

Samsung Galaxy S6

Źródło: Samsung.com

Najnowszy Nexus od Huawei? Plotki się potwierdziły!

Wygląda na to, że pojawiające się kilka miesięcy temu w mediach informacje o nowym Nexusie, mającym zostać wyprodukowany przez Huawei, były prawdą. Nie oznacza to jednak gorszej jakości. W przypadku Huawei można być w zasadzie pewnym, że stanie na wysokości zadania, a ostatnia plotka na temat specyfikacji technicznej wydaje się być nie tyle ciekawa, co imponująca.

Według najnowszych doniesień to właśnie Huawei zajmie się produkcją najnowszego Nexusa. Choć specyfikacja techniczna urządzenia nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, to jednak mamy już pewne przecieki, które dla niektórych mogą być wystarczające, by w przyszłości podjąć decyzje o zakupie nowego Nexusa. Smartfon ma prawdopodobnie dysponować wyświetlaczem o przekątnej 5,7-cala – co ciekawe, nastąpiła pewna moda na większe smartfony, co zdążyliśmy już opisać wcześniej. Wyświetlacz nowego Nexusa ma posiadać rozdzielczość QHD, a więc będzie w stanie wyświetlać obraz 2560 x 1400 pikseli – Sharp pokazał, że telefon jest w stanie wyświetlić rozdzielczość 4K, tylko na co to komu?

Smartfon zostanie wyposażony w najnowszy procesor Qualcomm’s Snapdragon 810 SoC. Jak na razie nie wiadomo nic zarówno o pamięci wewnętrznej, jak i pamięci RAM. Prawdopodobnie – jak w przypadku każdego Nexusa – na nowym modelu, będzie zainstalowany najnowszy system Android. Kiedy premiera? Jak wygląda to cenowo? Tego nie wiemy, ale czekamy na więcej. Oby Huawei się postarał!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?