Newsy
pamięci USB

Sięgając pamięcią kilka lat wstecz, mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że najpopularniejszą metodą przenoszenia danych były płyty CD. Praktycznie każdy miał już nagrywarkę, a zakup płyty oscylował w granicach złotówki. Było to tanie, szybkie, ale czy bezpieczne? O ile raz na jakiś czas nagranych plików nie dało się odczytać – domniemam, że to wina nagrywarki i źle „wypalonej” płyty – o tyle zawarte na niej dane były narażone na uszkodzenia fizyczny. Płyty się rysowały, tak i później nawet najlepszy, najnowszy, podkręcony do granic możliwości laser, nie było sobie w stanie z nimi poradzić. Dziś jest inaczej. Do przenoszenia danych służą głównie pamięci USB. Samsung o tym wie, dlatego postanowił poszerzyć portfolio o nową rodzinę produktów.

Pamięci USB są jednymi z najlepszych urządzeń do przenoszenia danych. Ważą niewiele, cieszą się sporą przestrzenią, a także są wytrzymałe na uszkodzenia fizyczny. W dodatku są niewielkie i atrakcyjne cenowo. Któż by zatem nie chciał z nich korzystać? No właśnie. Obecnie Samsung produkuje całkiem dobrej jakości pamięci USB, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rozszerzyć swoją istniejącą bazę produktów o nowe pozycje. Dodajmy, że dużo atrakcyjniejsze.

pamięci USB

fot. Samsung

Piękna, odporna i atrakcyjna pod względem wyglądu pamięć USB

Każda z nowych pamięci została zamknięta w aluminiowej obudowie, smukłej i wytrzymałej przed uszkodzeniami fizycznymi. Każda z pamięci została wyposażona w interfejs USB 3.0, kompatybilna ze standardem 2.0. Dostępne są wersje o pojemności 16, 32 i 64 GB. Jeden z modeli został specjalnie odchudzony pod ultrabooki. Jego długość to 20 mm, a waży zaledwie 2 gramy.

Najciekawszy wydaje się być nośnik DUO, który oprócz standardowego interfejsu USB 3.0, został wyposażony w dodatkowy port microUSB. Pamięć ta została przeznaczona zwłaszcza dla smartfonów, tabletów, ale z powodzeniem znajdzie zastosowanie w zwykłych komputerach PC. Długość modelu DUO wynosi 37 mm, a jego waga to 6 gram – nieco więcej od odchudzonej wersji, ale to wciąż niewiele. Co ciekawe, wszystkie modele zostały wyposażone w technologię 5-Proof, która gwarantuje poprawną pracę urządzenia w zakresie temperatur od 0 d0 60 stopni Celsjusza.

Cena nośników nie została podana. Niebawem trafią na rynek.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?