Newsy
Zestaw SmartThings
Spis treści
  1. Dla każdego

Samsung, podobnie jak reszta wielkich koncernów, zaczyna coraz częściej produkować sprzęt do uzyskania inteligentnego domu. Kiedyś można było powiedzieć, że funkcjonalność takich systemów jest namiastką czegoś większego. Z dzisiejszych zapowiedzi wynika, że choć nie wiele się zmienia, bo idea samych systemów ma stanowić bezpieczeństwo, komfort i oszczędność, to jednak same urządzenia są coraz tańsze i bardziej dostępne. Samsung potwierdza, że zarówno urządzenie centralne, jak i czujniki nie muszą być aż tak kosztowne, a przy tym dawać podobną funkcjonalność do dzisiejszych systemów – dodajmy, że dużo droższych i trudnych w montażu.

Urządzenie SmartThings

fot. Samsung

Podczas targów IFA 2015 w Berlinie, Samsung zaprezentował urządzenie centralne, jak i dodatkowe czujniki związane z technologią inteligentnego domu. Właściwie nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że całość prezentuje się świetnie, jest proste w obsłudze, a porównując do innych tego rodzaju urządzeń jest bardzo tanie.

Dla każdego

Urządzenie centralne ma odpowiadać za łączność z czujnikami. To podstawa, którą po prostu trzeba nabyć. Wybór czujników zależeć ma od użytkownika i jego preferencji. W sprzedaży ma pojawić się także zestaw łączący zarówno centralę, jak i kilka czujników. Urządzenie będzie współpracować z systemem Android i iOS.

Jak działa SmartThings?

fot. Samsung

Ciekawe są nie tylko dostępne funkcje, ale także sama praca urządzeń. Kiedy więc nagle zaskoczy nas awaria prądu, SmartThings będzie mógł pracować na własnym zasilaniu przez co najmniej 10 godzin. Czujniki, jak i sam system powiadomień, będzie miał pieczę nad tym kto znajduje się w domu, wykryje ulatniający się dym, a także zlokalizuje wydobywającą się wodę. Z pewnością jest to pomocne w zmniejszaniu powstałych przez awarie szkód. Urządzenie Samsunga będzie także przydatne w kwestii oszczędności, ponieważ pozwoli m.in. na kontrolę światła – samoczynnie wyłączy je, gdy wyjdziemy z pokoju.

Samsung SmartThings pojawi się w sklepach już 10 września, ale tylko na terenie Wielkiej Brytanii. Reszta krajów w Europie będzie musiała się wstrzymać z zakupem do początku przyszłego roku. Cena centralni ma wynieść 99 funtów (ok. 580 złotych), a zestaw z kilkoma sensorami 199 (ok. 1160 złotych) funtów. Zapowiada się ciekawie.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?