Recenzje AGD
WF70F5E0W2_HEAD

Pralka Samsung WF70F5E0W2

Testowanie urządzeńwe własnym zakresie w końcu przyniosło odpowiednie efekty. Jak to rozumieć? Moja praca została zauważona przez większe firmy, które zdecydowały się udostępnić mi pomieszczenie, gdzie będę mógł w spokoju przetestować sprzęt. Czasami nawet zdarza się, że wypożyczają go do domu, ale jest to stosunkowo rzadkie zjawisko. Częściej więc muszę dojeżdżać do miejsca, gdzie udostępniono mi możliwość przeprowadzenia testów. W dzisiejszym artykule przedstawię wam moje subiektywne zdanie na temat pralki Samsung WF70F5E0W2. Ciężko jednoznacznie określić czy jest to dobra pralka. Według mnie nie bardzo, bo sprzęt odstaje nieco od innych rywali, choć wizualnie nie mam do niej zastrzeżeń. Zresztą sprawdźcie sami.

Pralka automatyczna znajduje się praktycznie w każdym mieszkaniu. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdy ktoś musiał prać ubrania ręcznie – to absolutnie mija się z dzisiejszym trybem życia. Osobiście też posiadam automat i jestem z niego zadowolony. Początkowo miałem pozytywne odczucia związane z modelem WF70F5E0W2, ale ostatecznie nie spełnił moich „wyśrubowanych” wymagań – zresztą nie ma się co dziwić, bo od czegoś tu przecież jestem.

Samsung WF70F5E0W2

Wygląd i konstrukcja urządzenia

Kiedy zadzwonił do mnie pracownik firmy Samsung i zaprosił na testy pralki WF70F5E0W2 to uwierzcie mi na słowo, kompletnie nie wiedziałem czego mogę się po tym sprzęcie spodziewać. Co więcej, nie wiedziałem nawet jak wygląda, bo nie miałem czasu sprawdzić tego w sieci. Praktycznie z dnia na dzień musiałem przygotować się na dość wyczerpujące testy. Moje pierwsze zderzenie z pralką było dość zaskakujące. Pracownicy nie zdążyli na czas usunąć wcześniejszego, bliżej nieznanego mi modelu, który od razu oczarował mnie wyglądem. Wyglądał trochę futurystycznie, ale miał to coś, miał w sobie magię. Po prostu mnie zachwycił! Niestety, model ten okazał się nie być tym, który miałem testować. Po tak diametralnej zmianie stało się oczywiste, że model Samsung WF70F5E0W2 nie wprawił mnie w podobny zachwyt.

Nie zrozumcie mnie źle, to dobrze wyglądający sprzęt AGD. Nie zmienia to jednak faktu, że pomyłka wpłynęła na moje odczucia. Pralka prezentuje się ładnie, jest nowoczesna i stylowa. Rzekłbym, że pasuje do większości nowoczesnych mieszkań. W modelu Samsung WF70F5E0W2 mamy standardowo do czynienia z białym kolorem, który najwyraźniej utkwił w sprzętach AGD na dobre – ten sam problem można zauważyć w przypadku innych produktów. Osobiście nie mam nic do białego koloru, a nawet bardzo go lubię, ale niektórzy – w tym moja żona – dostają nagłego ataku nerwów, gdy nie widzą w sklepie żadnej alternatywy.

Samsung WF70F5E0W2 wykonany został z elementów mechanicznych i gdzieniegdzie można to odczuć. Natomiast większość materiału stanowi dobrej jakości plastik. Naciskałem na niego kilkakrotnie w różnych miejscach na obudowie i nie miałem wrażenia jakby miał za chwile pęknąć. Poza tym namalowane oznaczenia i funkcje pralki są wyjątkowo dobrze czytelne (z niektórymi modelami są problemy). Mam jednak nadzieję, że z czasem nadruk ten nie będzie się ścierać, bo wiązałoby się to z pewnym zgadywaniem, a do tego nie chcielibyśmy dopuścić.

pralka Samsung

Poza tym warto wspomnieć, że jest to dość standardowej wielkości pralka. Powinna się zmieścić praktycznie w każdym mieszkaniu, zastępując starą i wysłużoną „Franię”. Jej wymiary to 85 cm wysokości, 60 cm szerokości i 55 cm głębokości.

Specyfikacja i wyposażenie

Pod względem wyposażenia pralka nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, ale ciężko oczekiwać czegoś więcej w segmencie niskobudżetowym. Można by więc powiedzieć, że wyposażenie pralki jest dość standardowe. To czym jednak wyróżnia się model Samsung WF70F5E0W2 to to, że posiada dużą moc. Prędkość obrotów pralki może wynieść – według danych producenta – do 1200 obrotów na minutę. Myślę, że jest to dość dobry wynik, choć żona zawsze mówiła by prać na niższych obrotach, bo na większych pralka może zrobić dziury w ubraniach – nigdy zresztą nie potwierdziłem tej teorii, ale zawsze grzecznie słuchałem się żony i nie wyszło mi to na złe.

Poza tym warto wspomnieć o regulacji. Każdy użytkownik pralki Samsung WF70F5E0W2 ma możliwość manualnego doboru optymalnych dla siebie programów. Nie jest to trudne w przypadku elektronicznego sterowania, choć program wybieramy ręcznie, poprzez obrotową rolkę. Bęben pralki jest w stanie pomieścić maksymalnie 7 kilogramów prania, co aktualnie jest dobrym wynikiem. Poziom hałasu nie jest dla mnie akceptowalny – wynosi 79 dB. Dla mnie pralka chodzi po prostu zbyt głośno. zauważyłem nawet, że chodzi głośniej niż moja obecna, domowa „Frania”! Warty opisania jest także rodzaj zbiornika – tzw. Diamond, oraz zabezpieczenia przed dziećmi, ochrona przed przegrzaniem i przed przepięciem. Waga wyjściowa to 61 kilogramów – nie chciałbym tego dźwigać na drugie piętro…

menu

Co ciekawe, urządzenie to posiada automatyczną wagę, dzięki czemu umiejętnie pobiera ilość wody potrzebnej do prania – nie jest jej więc nigdy za dużo. To naturalnie generuje oszczędność i zmniejsza koszt poboru wody. Testowany przeze mnie model potrafi też automatycznie regulować temperaturę wody, zrobić wstępne płukanie czy namaczanie oraz opóźnić start rozpoczęcia prania. Czy potrzeba nam czegoś więcej?

Funkcje i opcje

Jeżeli chodzi o funkcje i opcje to wyboru mamy tu pod dostatkiem. Podejrzewam nawet, że większość z was i tak będzie korzystać z typowych funkcji, których używa na co dzień. Nie wykorzystamy ich wszystkich, ale nadmiar zawsze jest w cenie. Samsung do naszej dyspozycji oddaje takie funkcje/programy jak: wirowanie, pranie codzienne, pranie super eco, płukanie + wirowanie, kurtki/płaszcze, odplamianie oraz pranie dziecięce. Posiada też program prania ekspresowego, które trwa mniej niż 15 minut.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być funkcja Smart Check. Pralka jest w stanie samoczynnie rozpoznać problem i zdiagnozować u siebie naprawę. To niezwykle pomocne, ponieważ w przypadku awarii nie zmusza nas do kontaktu z mechanikiem – przynajmniej nie wtedy, gdy problemy z pralką są mało istotne. Model Samsung WF70F5E0W2 jest nam w stanie wskazać nie tylko zaistniały problem, ale także poprowadzi nas do jego rozwiązania i to bez ingerencji specjalistów – w tym celu wystarczy użyć smartfona z funkcją skanowania LED.

Samsung WF70F5E0W2

Podsumowanie

Osobiście uważam, że pralka Samsung WF70F5E0W2 może być godna uwagi, jednak w moim przypadku została zdyskwalifikowana przez nadmierny hałas, który jest w stanie wygenerować. Napisałem to wcześniej, ale napisze to jeszcze raz – moja obecna pralka jest dużo cichsza niż opisywany model. Cóż, nie można mieć przecież wszystkiego, a pralki zawsze należały do hałaśliwych sprzętów. Nie zmienia to jednak faktu, że od obecnej generacji sprzętów mogę wymagać nieco więcej niż od mojej siedmioletniej pralki. Model jest więc idealny dla kogoś, kto ma oddzielne pomieszczenie na pranie – w łazience lub kuchni może narobić sporo hałasu. Tym miłym akcentem się żegnam i do zobaczenia w następnych testach.

Łukasz Musialik

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

  • Witam!
    Jesteśmy blogiem luźno powiązanym ze stroną OleOle! Nie odpowiadamy za reklamacje, więc ciężko się nam do tego odnieść. Ale jeśli masz jakieś pytania związane z recenzją/produktem – pisz śmiało!