Recenzje Małe AGD
HEAD

Suszarki Rowenta Silence Respect AC i czy Rowenta Respectissim Studio Dry?

Xbox, czy PlayStation? Coca-cola, czy pepsi? Android, czy IOS? Nike, czy Adidas? Morze, czy góry? Zapalniczka, czy zapałki? TVN czy Polsat? Krawat, czy muszka? Pies, czy kot?

Podobno na świecie istnieją dwa typy ludzi więc każdy z nas bez wahania odpowie na zadane powyżej pytania. Nie wiem jak wy, ale ja się na pewno do nich zaliczam, bo przecież to oczywiste, że cola bije pepsi na głowę… A tak całkiem poważnie, to podczas zakupów bardzo często jesteśmy zmuszeni dokonywać podobnych wyborów. Pralka ładowana od góry, czy od przodu? Netbook, czy tablet? Rower górski, czy miejski? Każdy wybór niesie ze sobą jakieś konsekwencje. Każdy produkt ma jakieś wady i zalety. No ale przecież od tego jesteśmy, żeby w takich wyborach pomagać.

Studio Dry

 

Dlatego też postanowiłam porównać dla was dwie suszarki do włosów. Bo niby suszarka jaka jest każdy widzi. Jest to w miarę mało skomplikowane urządzenie, które służy przede wszystkim do suszenia mokrych włosów. Nowoczesne modele, które dostępne są na rynku, mają jednak szereg funkcji dodatkowych, które czynią z nich wielofunkcyjne urządzenia. Pozwalają one bowiem nie tylko na zwyczajne suszenie mokrych włosów, ale również na ich modelowanie i stylizację. Panowie pewnie się zastanawiają czym może różnić się jeden model od drugiego (poza ceną i kolorem). Fakt, czasem sama nie potrafię tego stwierdzić, niemniej jednak istnieje parę podstawowych aspektów, które różnią te produkty. Świadomy zakup suszarki może nam ułatwić życie, bo jak wiadomo, suszenie włosów jest jednym z najbardziej podstawowych zabiegów ich pielęgnacji. Niewykonanie go poprawnie sprawia, że nasza fryzura – mimo najlepszych prostownic, czy lokówek, których używamy później – nie chcą się układać tak, jakbyśmy chciały.

Mam nadzieję, że poniższa recenzja pomoże wam, drogie Panie, w świadomym wyborze suszarki, która najlepiej będzie spełniała wasze wymagania i dzięki której suszenie włosów stanie się dla was przyjemnością. Na ringu staną dwa produkty, które dość mocno się od siebie różnią i postaram się sprawdzić jak poradzą sobie z zadaniami, które dla nich przygotowałam.

W pierwszym narożniku suszarka Rowenta Silence Respect AC, a w drugim Rowenta Respectissim Studo Dry.

Studio Dry

LET’S GET READY TO RUMBLE!!!

Runda 1 – Czas

Czas suszenia to jeden z podstawowych aspektów, od którego zależy, czy jesteśmy zadowolone z produktu. W tej konkurencji wygrywa Rowenta Silence Respect AC. Chociaż niewiele brakowało, żeby w tym starciu ogłoszony został remis. Czas upływający od włączenia urządzenia do pełnego wysuszenia włosów zawsze był krótszy w przypadku suszarki Silence Respect AC. Jednakże każdy z modeli radzi sobie bardzo dobrze i włosy naprawdę szybko schną. W porównaniu z innymi urządzeniami, których do tej pory używałam, obydwie suszarki zajmują czołowe miejsca w kategorii „najkrótszy czas suszenia”. Zatem urządzenia te przydadzą się śpiochom, oraz tym, którzy przygotowania do wyjścia rozpoczynają w ostatniej chwili.

Zwycięzca: Małe wskazanie na suszarkę Silence Respect AC.

Runda 2 – Funkcje

W tej konkurencji zdecydowanie wygrywa Rowenta Silence Respect AC. Jeśli chodzi o model Studio Dry 2100 jest to standardowa suszarka, w której mamy możliwość wyboru jedynie prędkości nawiewu. Jeden panel sterujący, nic skomplikowanego, totalna podstawa. Jeśli chodzi o suszarkę  Silence Respect AC producenci bardziej się postarali. Panel sterowania składa się z dwóch równoległych suwaków, dzięki czemu możemy wybrać zarówno prędkość nawiewu, jak i temperaturę wypływającego powietrza. Dzięki temu łatwiej dostosować suszarkę do swoich włosów, oraz wymagań (w zależności od tego, czy priorytetem jest dla nas czas, czy jakość suszenia).

Studio Dry

Suszarka Silence AC Respect jest również uznawana przez producenta za najcichszą w Europie. I muszę jej tu przyznać – suszarka pracuje naprawdę cicho! Co prawda funkcja ta, bardziej niż samemu użytkownikowi, przydaje się ludziom w okół. Drogie Panie, w obliczu zbliżających się mistrzostw świata warto zrobić prezent swojej drugiej połówce i zdecydować się na model, który nie będzie przeszkadzał w oglądaniu ważnych meczów 😉

Zwycięzca: suszarka Respectissim AC – zawiera zdecydowanie więcej funkcji, dzięki czemu łatwiej dostosować ją do swoich potrzeb.

Runda 3 – bezpieczeństwo włosów

Każda z suszarek zawiera funkcję advanced care. Pisałam już o niej we wcześniejszej recenzji produktu – Rowenta Respectissim Instant Dry. Jeśli będziemy suszyć włosy używając tej opcji nie ma potrzeby martwić się o ich bezpieczeństwo. Przy odpowiedniej kombinacji przycisków suszarki same dostosowują temperaturę, oraz prędkość nawiewu, dzięki czemu po suszeniu nasze włosy nie będą połamane i zniszczone. Jak na nowoczesne suszarki przystało, każda z nich posiada również funkcję jonizacji, która chroni włosy i ułatwia układanie fryzury.

Każdy z produktów posiada powłokę ceramiczną, która pozwala na równomierne rozłożenie temperatury podczas suszenia, co na pewno zmniejsza ryzyko uszkodzenia struktury włosa.

Studio Dry

Zwycięzca: w tej rundzie zdecydowanie remis. Każda z suszarek dba o nasze włosy, więc możemy ich używać bez przeszkód i obaw.

Runda 4 – waga i rozmiary

Suszarka Respectissim Silence AC jest naprawdę duża. Przez to, że posiada tyle funkcji jest po prostu sporym urządzeniem. Zajmuje dużo miejsca i jest dość ciężka. Na szczęście suszenie nie zajmuje dużo czasu, w innym przypadku utrzymanie jej w ręku stanowiłoby duży problem.

Dla porównania suszarka Respectissim Studio Dry jest mała i zmieści się w każdej łazience. Urządzenie jest lekkie, więc suszenie włosów, nawet tych z tyłu głowy nie stwarza żadnych problemów. Rozmiar suszarki stanowi ogromny plus – zwłaszcza w sezonie wakacyjnym – bo produkt z pewnością zmieści się do każdej walizki.

Zwycięzca: bezapelacyjnie suszarka Respectissim Studio Dry.

Runda 5 – wyposażenie

W opakowaniu suszarki Respectissim Silence AC poza urządzeniem znajdziemy również dwa dyfuzory, oraz koncentrator. Te elementy ułatwiają nam ułożenie nawet najbardziej wymyślnych fryzur. Producent naprawdę się postarał i mam wrażenie, że nawet wymagający użytkownicy będą zadowoleni z wyposażenia opakowania.

Studio Dry

Suszarka Respectissim Studio Dry umieszczona jest w małym pudełku, w którym poza suszarką znajdziemy jedynie koncentrator. Jednakże nawet bez wszystkich dodatków urządzenie daje sobie radę doskonale ze swoim podstawowym zadaniem – suszeniem włosów.

Zwycięzca: Respectissim Silence AC!

Walka skończona. Odbyło się bez żadnego knock out’u, może z małym wskazaniem sędziowskim na suszarkę Rowenta Respectissim Silence AC.

Jednakże wybór suszarki powinien być podyktowany naszymi własnymi preferencjami i jej głównym przeznaczeniem. Należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań: Jakiej długości mamy włosy i w jakiej są one kondycji? Oraz, czy suszarka ma nam służyć wyłącznie do suszenia mokrych włosów, czy również do ich stylizacji?

Jeśli poszukujecie urządzenia wielofunkcyjnego, które nie tylko wysuszy wasze włosy, ale równocześnie pozwoli na ułożenie doskonałej fryzury, dbając jednocześnie o ochronę naszych włosów, zachęcam do kupna suszarki Respectissim Silence AC. Produkt sprawi, że wasze włosy będą wyglądać jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego, a jego cicha praca nie jest uciążliwa dla otoczenia.

Jednak jeśli zależy wam na małym, łatwym w obsłudze urządzeniu, które równocześnie doskonale wykonuje swoje zadanie, najlepiej zaopatrzyć się w suszarkę Respectissim Studio Dry. Można ją zabrać ze sobą w podróż i nie będzie zajmować dużo miejsca w bagażu, dzięki czemu wasze włosy będą wyglądać dobrze nawet na drugim końcu świata.

Wybór należy do was, mam nadzieję, że dzięki mojej recenzji dokonacie go świadomie, przez co będziecie zadowolone z zakupionego produktu.

Studio Dry

Urszula Moczek

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?