Newsy
inteligenty gadżet do spania SLiiP
Spis treści
  1. Śpij dobrze

Przyznam się, że od jakiegoś czasu śpi mi się coraz gorzej. Częściej budzę się w nocy, ciężej mi zasnąć, a kiedy mam już wstać to fizycznie odczuwam zmęczenie. Można by powiedzieć, że są to kluczowe objawy bezsenności. Nie wiem z czym jest to dokładnie związane, ponieważ mój tryb życia praktycznie się nie zmienił. Więcej stresu? Być może. Chcąc poprawić swoją jakość snu postanowiłem zainteresować się aplikacjami dostępnymi na smartfona, które rzekomo mają go poprawić. Rzecz jasna, sen jest taki jaki był – ciągle mam problem. Aplikacja notowała jedynie aktywność w nocy i też niezbyt dokładnie – sprawdziłem ich wiele. Zresztą potencjał błędu jest większy, kiedy nie śpimy w łóżku sami.

instrukcja działania SLiiP

Kolejny gadżetem, który miał za zadanie pomóc mi polepszyć jakość snu była opaska na rękę Xiaomi – ostatnio recenzowana na łamach bloga. O ile notowane przez nią informacje są bardziej dokładne, a profil wybudzania jest lepszy (według mnie), to nie doświadczyłem rzeczywistej pomocy. Być może czas już udać się do lekarza. Zanim jednak się tam udam, postanowiłem napisać o ciekawym jak dla mnie projekcie, który bardziej niż wszystko dotychczas może rzeczywiście pomóc. SLiiP, bo taką nazwę nosi, to połączenie inteligentnej poduszki, urządzenia monitorującego, jak i aplikacji na smartfona.

Śpij dobrze

Według mnie, SLiiP jest mocno interesującym projektem i to nie tylko ze względu na dokładniejszy monitoring naszego snu, ale także ciekawą funkcjonalność. Dołączona do zestawu SLiiP inteligentna poduszka, może być regulowana przez aplikację w smartfonie. Za jej pomocą możemy ustawić wysokość i ogólną pozycję. Brzmi fantastycznie, a na promocyjnym wideo wygląda to jeszcze lepiej (film znajduje się poniżej). Po za tym, kiedy urządzenie wykryje, że chrapiesz, automatycznie zmieni pozycje poduszki w taki sposób, by wyeliminować tą uciążliwość. Na filmie wypada to całkiem rozsądnie, jednak ciekaw jestem jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. Czy rzeczywiście będzie eliminować problem z chrapaniem? Ciężko mi się do tego odnieść. Jak na razie trzeba zawierzyć producentom lub poczekać na pierwsze recenzje.

Urządzenie odpowiedzialne za zbieranie informacji – pięknie wyglądająca kula – może posłużyć również jako dodatkowe źródło ładowania baterii, jako inteligentny alarm, lampka nocna, a także bezprzewodowy głośnik działający w oparciu o technologię Bluetooth. Sami przyznajcie, że jest tego całkiem sporo. A co znajdziemy we wnętrzu poduszki (materiał)? Prawdziwy kaczy pierz. Producent twierdzi także, że poduszka idealnie dopasowuje się do naszej pozycji, dzięki czemu skończy się problem z bolącym kręgosłupem i szyją. Na ile wyceniany jest SLiiP? W przypadku jednej poduszki przyjdzie nam zapłacić 249 dolarów + koszty przesyłki. Istnieje możliwość zamówienia pakietu dwóch poduszek (pakiet dla par) za 469 dolarów, jak i pakietu rodzinnego składającego się z pięciu poduszek za 1000 dolarów. Nie jest tanio, ale dla kogoś pragnącego spać jak należy, myślę że warto.

Jeżeli jesteście zainteresowani tym inteligentnym zestawem do spania, to zajrzycie pod ten adres.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?