Newsy
BlackBerry Venice

Choć korzystanie z dotykowego ekranu smarftona stało się bardzo popularne, to jednak wirtualna klawiatura nigdy nie będzie tak wygodna w użyciu, jak jej dotykowy odpowiednik. Dlaczego więc zrezygnowano z fizycznej klawiatury? Powód jest prosty – brak miejsca. Nie da się ukryć, że taka klawiatura zajmuje sporo miejsca i choć było kilka niezłych pomysłów na rozwiązanie tego problemu, to jednak wszystkie okazały się w mniejszym lub większym stopniu niewypałem. Rynek zalały smartfony z ogromnym dotykowym ekranem, ale nadchodzi chyba czas na powrót do przeszłości, a przynajmniej takie plany ma BlackBerry ze swoim nowym modelem o kodowej nazwie Venice.

BlackBerry jest jedną z tych marek, która mimo odniesionego kiedyś sukcesu nie radzi sobie z dzisiejszym rynkiem. Właściwie wszystkie produkowane przez tą firmę telefony notują straty i wyraźnie sprzedają się poniżej oczekiwań. Model Venice ma to zmienić. W jaki sposób? Po pierwsze BlackBerry zamierza zrezygnować ze swojego autorskiego systemu, bądź co bądź fantastycznego, ale dla nielicznych a nie ogółu.

BlackBerry Venice

fot. Twitter.com

BlackBerry Venice – Android, fizyczna klawiatura, oryginalny wygląd

Oczywiście rezygnacja z autorskiego systemu nie została potwierdzona oficjalnie, są to jedynie spekulacje, ale jak uczy nas życie – w każdej plotce jest ziarnko prawdy. Przejście na system Android wydaje się być nie tyle nieuniknione, co przydatne i wyjdzie to marce z pewnością na korzyść – patrząc na popularność systemu od Google.

Evan Blass po raz kolejny zadziwił świat ujawniając informacje na temat BlackBerry Venice. Do sieci trafiły zdjęcia, które rzekomo mają przedstawiać nowego smartfona. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Venice ma być wyposażony wysuwaną fizyczną klawiaturę, nie tracąc przy tym na wielkości ekranu dotykowego. Trzeba przyznać, że smartfon wygląda całkiem nieźle i sam fakt, że będzie działał pod skrzydłami najnowszej wersji Androida, dodaje więcej pewności, że projekt spotka się z uznaniem użytkowników, a co ważniejsze, z uznaniem przyszłych klientów. Miejmy taką nadzieję

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?