Newsy
PS4-gry-HEAD

W przypadku każdej konsoli przychodzi czas na to, by wprowadzić drobne modyfikacje, zmienić jej wygląd lub zwyczajnie obniżyć jej cenę. W przypadku konsol nowej generacji możemy założyć, że początkowa cena (tuż po premierze) była dość atrakcyjna. Wciąż pamiętam czasy, gdy za PlayStation 2 kazano płacić ponad 3500 złotych. Oczywiście były to inne czasy, inna klasa sprzętu itp. Teraz producent stara się raczej dołożyć do produkcji lub wyjść na czysto, ale zarabiać na grach, które w przypadku konsol do tanich nie należą.

PS4 czy XBOX ONE? Co jest lepsze?

Sony obniża, a Microsoft przygląda się całej sytuacji

Zarówno Sony, jak i Microsoft walczą tak drastycznie o pozycję najtańszej konsoli na rynku jak miało to miejsce w przypadku PS3 i Xbox One. Obie firmy skupiają się raczej na tworzeniu zestawów, gdzie gracz w przystępnej cenie otrzymuje dwa pady lub do trzech gier – czasami jedno i drugie. To dobra taktyka, ponieważ cena nie rośnie zbyt wysoko, gry się sprzedają i każdy jest zadowolony. Musi jednak przyjść czas, kiedy to konsolę czeka obniżka (jej produkcja staje się coraz tańsza). Od 9 października w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie można kupić konsolę PlayStation 4 o 50 dolarów mniej.

Z najnowszych informacji wynika, że obniżka ma dotknąć także Europę – w tym i Polskę. W internecie można napotkać się z kilkoma przeciekami odnośnie nowej ceny konsoli, która ma wynieść 350 euro. Jestem ciekawe w jakim stopniu odbije się to na polskiej cenie konsoli, która być może do najwyższych nie należy, ale zawsze przydałaby się jakaś zmiana.

Ciekaw jestem również tego, jak na tą informację zareaguje Microsoft, który zazwyczaj sprzedawał Xbox One taniej niż konkurencja. Być może też pokusi się na obniżkę lub przynajmniej jakiś atrakcyjny pod względem ceny zestaw (konsola i gry). Czekamy zatem na ruch z Redmond – konkurencja jest zdrowa i korzystna dla konsumentów.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?