Newsy
telewizor Sony X900C

Sony od lat stara się być producentem przodującym we wprowadzaniu autorskich rozwiązań do swoich telewizorów. Ciężko powiedzieć czy wychodzi to Japończykom na dobre. Nie da się ukryć, że praktycznie każda marka stara się wdrożyć coś nowego, przełomowego, nazywając swoje rozwiązania najlepszymi, rzecz jasna także autorskimi. Nazwy się zmieniają, technologia idzie do przodu, ale większość modeli jest do siebie podobna i w gruncie rzeczy ciężko jest się zdecydować. W gruncie rzeczy o zakupie telewizora decydują coraz mniejsze detale. Czy jednym z nich może być grubość? Skoro firmie Apple z każdym rokiem się to udaje – zmniejszając grubość, chwali się tym przy każdej okazji – to czemu miałoby być inaczej w przypadku telewizorów?

telewizor Sony X900C

Wyjątkowy kształt

Walka na parametry trwa w najlepsze, ale to Japończykom zapragnęło się mieć najcieńszy telewizor na świecie. Zapowiedziany na tegoroczne lato model Sony X900C będzie się odznaczać tylko 5,08 mm grubości. Na papierze wygląda to fantastycznie, ponieważ grubość ekranu jest dzięki temu mniejsza od iPadów, iPhonów itp. W rzeczywistości zapewne też będzie wyglądać nieźle. Ale czy jest to parametr, przez który ludzie będą mieli ochotę zmienić swój obecny telewizor na nowy? Nie wydaje mi się.

Na szczęście model Sony X900C ma w zanadrzu inne ciekawe parametry czy autorskie rozwiązania. Ciekawostką wydaje się być użycie technologii Vanishing Edge. Dlaczego? Dzięki niej obraz pojawi się na całym ekranie i to bez towarzyszących mu zwykle ramek. Poza tym, niewiele wiadomo na temat nowego modelu. Z bardziej powszechnych informacji można zaliczyć dodatkową korekcję koloru. Być może Sony X900C zostanie też wyposażony w Android TV, dzięki czemu będzie można mieć dostęp do aplikacji zainstalowanych w smartfonie. Android TV będzie pozwalał także na wyszukiwanie informacji za pomocą głosu. To tylko ciekawostka.

telewizor Sony X900C

Coś dla graczy

Bardziej przydatną usługą, przynajmniej z punktu widzenia graczy, będzie PlayStation Now oraz obsługa pada DualShock 4. Warto jednak pamiętać, że usługa ta będzie dostępna na wielu modelach Sony – rzecz jasna nie na wszystkich – i prawdopodobnie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Jakby na to nie patrzeć usługa PlayStation Now jest ciągle testowana i jak na razie nie ma informacji, kiedy Europejczykom będzie dane skosztować nowej usługi.

Wracając jednak do modelu Sony X900C. Wiadomo, że będzie oferował rozdzielczość 4K, a także technologię pozwalającą skalować gorszą jakość obrazu (np. 1080p) do wspomnianych już 4K. Poza tym, Japończycy chcą wprowadzić nową jakość streamingu, za pomocą nowej technologii. Nie wiem dokładnie na czym miałoby to polegać, ale jeżeli w jakimś stopniu wpłynie to na polepszenie obrazu podczas streamingu, to jestem jak najbardziej za! Ile cali zaoferuje nowy przybytek Sony? Według wstępnych informacji będzie to 55 cali. Nie wiadomo nic na temat ceny Sony X900C. Prawdopodobnie będzie to jeden z droższych modeli, ale póki co nie warto na ten temat spekulować.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?