Recenzje Telewizory
logo webOS 2.0

Telewizory marki LG są z roku na rok coraz lepsze. Ciężko powiedzieć czy w sprzedaży prześcigają już konkurencję, ale z pewnością są jednym z graczy, który liczy się na rynku. Porównywalne jakość elementów, podobna specyfikacja techniczna, atrakcyjny wygląd i świetna cena. To sprawia, że coraz więcej osób odchodzi od produktów Samsunga i Sony na korzyść LG. Telewizory te mają także jeszcze jedną, ale bardzo istotną zaletę – system operacyjny webOS. Co ciekawe, firma ogłosiła, że starsze modele telewizorów – spełniające minimalne wymagania techniczne – otrzymają darmową aktualizację systemu do wersji 2.0. Nie można więc mówić, że Koreańczycy nie dbają o starych klientów, bo w tym konkretnym przypadku robią to lepiej niż inni.

telewizor LG z webOS 2.0

fot. producenta

System operacyjny webOS 2.0 – pierwotnie tworzony przez HP – został zaprezentowany w kwietniu 2015 roku. Był szybszym, ładniejszym, a przy tym prostszym w użyciu następcą pierwszej odsłony. Pamiętam, że pomyślałem wtedy zapewne jak większość z Was, że „dwójka” powinna ucieszyć nowych odbiorców LG. Ani przez chwilę nie przyszło mi na myśl, że producent mógłby pokusić się o aktualizację starszych telewizorów. Jakież było moje zdziwienie, kiedy to pod koniec konferencji dowiedziałem się, że LG zamierza zadbać i o starych klientów.

LG nie zapomina o swoich starych klientach

Nie podano jakich modeli ma dotyczyć aktualizacja, ale podejrzewam, że wszędzie tam gdzie jest zainstalowany webOS, tam też będzie można dokonać aktualizacji. Niemniej wciąż miałem w pamięci, że informacja z kwietnia była tylko zapowiedzią. Po tych kilkunastu tygodniach wiem, ż koncern dotrzymał słowa. Darmowa aktualizacja systemu powinna rozpocząć się już od 21 września.

Nowa wersja systemu wprowadzi masę usprawnień w dotychczas znanych opcjach. Na przykład My Channels zapewni znacznie szybszy dostęp do ulubionych kanałów, a opcja Live Menu pozwoli na szybsze i dokładniejsze wyszukiwanie treści. Sporych zmian należy spodziewać się także w Quick Setting oraz Input Picker. Oczywiście jest tego znacznie więcej, ale nie chcąc Wam psuć przyjemności płynącej z pierwszego wrażenia, zalecam poczekać do 21 września i samodzielnie sprawdzić czy nowsza wersja systemu jest tak dobra, jak piszą.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?