Recenzje Tablety
iPad

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z czego słynie firma Apple. Trzeba przyznać, że robi niezwykłą otoczkę wokół swoich produktów, sprawiając wrażenie iż są one lepsze od konkurencji. Jednym z takich produktów jest iPad Mini. I choć urządzenie to początkowo nie miało być wypuszczone na rynek – wizja Jobsa była jasna – to jednak jego premiera nastąpiła. I całe szczęście, bo jest to produkt kompletny, zminiaturyzowany, ale też i bardziej komfortowy w codziennym użytkowaniu, od swojego większego brata – iPada.

iPad Mini (nie Retina) charakteryzuje się przekątną ekranu 7,9 cali, o rozdzielczości 1024×768 pix. Jest to wystarczająca wielkość, choć rozdzielczość mogłaby być ciut wyższa. Sercem tabletu jest dwurdzeniowy procesor A5 Cortex A9 – taktowanie 1GHz na rdzeń. Model wyposażono także w 512 MB RAM, co w dzisiejszych czasach wydaje się niewłaściwym posunięciem – premiera odbyła się w 2012 roku. Dobrze zoptymalizowany system iOS wynagradza słabe podzespoły. iPad Mini sprawuje się lepiej niż niejeden tablet konkurencji o wyższych parametrach technicznych.

Tablet został też wyposażony w aparat 5 Mpix. Robi on przyzwoite zdjęcia oraz potrafi rejestrować wideo w 1080p – posiada także stabilizację obrazu. Poza tym tablet posłuży nam także jako dobry odtwarzacz muzyki i filmów. Jednym z najmocniejszych punktów iPada Mini jest jego bateria, która potrafi wytrzymać blisko 10 godzin na jednym naładowaniu, a to w dalszym ciągu robi wrażenie.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

  • sp9aci

    Posiadam .Jestem zadowolony .polecam