Newsy
HEAD

Zawsze gdy próbuję ściągnąć jakąś płatną grę, aplikację albo piosenkę z iTunes, zastanawiam się dlaczego płatności są tak utrudnione. Bez karty kredytowej, takiej, którą można normalnie płacić (nie w formie przelewu jak to ma miejsce w bardzo dużej ilości sklepów internetowych w Polsce) nie ma co nawet podchodzić do tego wirtualnego sklepu. Czas mija, ja od czasu do czasu się wściekam, a system się nie zmienia. Czy więc jesteśmy skazani na niewygodny sposób płatności przez iOS?

Wszystko wskazuje na to, że nie. Całą sprawą zaczęto interesować się gdy Apple złożyło w urzędzie wniosek o przyznanie patentu, który pozwoliłby na płatności za pomocą smartfonów. Szczegółów oczywiście na razie nie znamy, jednak biorąc pod uwagę pomysłowość i możliwości firmy Apple, można przypuszczać, że będzie to coś spektakularnego.

Apple

Pierwszym moim skojarzeniem było – odważnie! Wejść na rynek zdominowanych przez twardych, bankowych zawodników, którzy na pewno nie oddadzą tego segmentu rynku bez walki, to nie lada wyczyn. No ale przecież do odważnych świat należy, a Apple nie raz już przekonał wszystkich, że nieszablonowe myślenie procentuje bardzo, bardzo mocno.

Za stworzenie podwalin pod nowy system ma być odpowiedzialna Jennifer Bailey, która dotychczas zajmowała się sklepami internetowymi Apple. Będzie to z jednej strony zadanie niełatwe, ponieważ będzie wymagało stworzenia od nowa całej struktury, z drugiej na pewno bardzo pomoże ogromna baza klientów, którą posiada iTunes – grubo ponad pół miliarda ludzi ma założone konto w tym sklepie internetowym, więc jest z czego wybierać.

Apple system płatności

Czy więc możemy spodziewać się rewolucji na rynku systemu płatności? Biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy firmy z jabłkiem – jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie będzie!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?