Newsy
Panasonic-Tablet-Windows-head

Szczerze mówiąc, o firmie Panasonic od jakiegoś czasu nic nie słyszałem. I nie chodzi tu tylko o segment smartfonów, tabletów czy innych, mobilnych komputerów – chodzi o całość ich aktywności na rynku urządzeń elektronicznych. Firma ta ma bardzo dużo porządnego, przydatnego sprzętu, ale wygląda trochę tak, jakby dostała zadyszki w wyścigu z konkurencją. Tym bardziej zdziwiłem się nowinką, którą znalazłem w internecie – Panasonic wypuszcza swój tablet. I to nie byle jaki!

Panasonic 4k

Będzie to pierwszy, albo przynajmniej jeden z pierwszych, tabletów z ekranem zrobionym w technologii 4k. Niezwykłe zagęszczenie pikseli, pozwoli na uzyskanie rozdzielczości rzędu 3840×2560 pikseli, co powinno prezentować się spektakularnie na wyświetlaczu o przekątnej 20 cali. Dobrze widać, że japońska firma postawiła na grupę wykwalifikowanych grafików, montażystów i ludzi zajmujących się obróbką dźwięku i obrazu, bo trudno wyobrazić sobie tablet, obsługujący lepszą grafikę.

Poza wyjątkowym ekranem tablet będzie wyposażony w najnowocześniejsze podzespoły, które na pewno pozwolą mu udźwignąć skomplikowane programy do produkcji filmów i obróbki zdjęć. Będzie miał 8 GB pamięci RAM, więc można zapomnieć o przycinkach, bądź spowolnieniach. 256 GB pojemności dysku twardego da możliwość stworzenia porządnej biblioteki obrazów, i pozwoli nie martwić się, czy obecną sesję będzie można wyeksportować na dysk. Procesor dostarczy Intel, i będzie to Intel Core i5.

tablet 4k

Przy tym wszystkim tablet nie będzie wyjątkowo wielki ani ciężki – będzie ważył 2,4 kg, a jego grubość wyniesie 1,25 cm. Największym mankamentem będzie za to żywotność baterii. Panasonic podaje, że przy maksymalnym obciążeniu tablet będzie pracował tylko 2h. Długość nie powala, zwłaszcza, że tablet Panasonic wydaje się idealnym urządzeniem do pracy w czasie podróży. Jeżeli Japończycy nie wymyślą więc jakiegoś sposobu na przedłużenie żywotności tego urządzenia, jego przyszłość widzę w ciemnych kolorach…

Bartosz Filipowicz

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?