Newsy
Samsung Galaxy Tab S2

Jak już wspominałem wczoraj, sieć nie próżnuje i tworzy kolejne doniesienia odnośnie nowości technicznych nie tylko w kraju, ale i na świecie. Jest ich tyle, że ciężko jest opisać wszystko. Dlatego podobnie jak wczoraj, i jakiś czas temu, postanowiłem podzielić newsa na dwa. Jeden odnośnie plotki na temat nowego tabletu Samsunga, a drugi o smartfonie Motoroli Moto X, która niebawem doczeka się aktualizacji systemu do najnowszego Androida 5.1. Świetna wiadomość, prawda? Zaczynamy!

Na początku omówimy kwestię tabletu, który w przypadku Samsunga jest wykonany wyjątkowo dobrze – jak na koreańską firmę przystało. Nie tylko tablety, bo i smartfony tej firmy zasługują na pełne uznanie – dobrze spasowane, wygodnie leżą w dłoni(ach). Dziś podzielę się najświeższą plotką na temat nowego tabletu koreańskiej firmy – Galaxy Tab S2. Tak moi drodzy, ten moment musiał nastąpić. Z najnowszych doniesień, a właściwie plotek wynika, że będzie to produkt bardzo wydajny, funkcjonalny i jak zwykle elegancki – czysto biznesowy.

Samsung Galaxy Tab S2

Źródło: businessinsider.com

Nie zapominajmy, że flagowy tablet Samsung’a musi być lepszy od konkurencji, wprowadzić powiew świeżości i dodać coś od siebie. Czy Galaxy Tab S2 realizuje te założenia? Po części, ale za wcześnie, by wyrokować nad nowym urządzeniem Samsung’a – zwłaszcza, że mamy do czynienia z przeciekami lub jak kto woli, plotkami. Najnowszy flagowy model tabletu ma być przede wszystkim ultra cienki! Powołując się na zachodnie media, można wywnioskować, że urządzenie będzie mieć zaledwie 5,4 mm długości. Co ciekawe, konkurencja w postaci iPada Air 2 ma 6,1 mm grubości. O ile plotki się potwierdzą, będziemy mieli nowego lidera. Walka na cyferki trwa więc w najlepsze.

Poza tym, tablet będzie dostępny w dwóch wersja – jedna z przekątną ekranu 8-cali, a druga z 9,7-cala. Oba modele będą wyposażone w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2048 x 1536 (4:3). Jak w przypadku poprzedniego modelu, tak i tutaj, będziemy mieli do wyboru dwa warianty w postaci łączności z internetem. Jeden (podstawowy), będzie oferował łączność Wi-Fi, a drugi dodatkowo LTE. Sercem Samsunga Galaxy Tab S2 ma być 64-bitowy procesor Exynos. Pamięć użytkowa ma wynieść minimum 32 GB, a pamięć RAM aż 3 GB.

Trudno wyrokować, czy każdy z dostępnych modeli będzie miał rozszerzenie na karty microSD, ale pewne jest to, że w jakimś wariancie będzie ono dostępne. Systemem ma być Android w wersji 5.0.2. Na koniec warto wspomnieć o Motoroli Moto X, która wydana w 2013 roku, doczeka się aktualizacji systemu do najnowszej wersji 5.1. To niebywałe, jak Motorola dba o swój sprzęt i użytkowników. Życzyłbym sobie (i Wam również), by każdy producent smartfonów wspierał dość leciwy jak na dzisiejsze czasy sprzęt, a przy tym robił to szybko – Motorola jest w tym mistrzem. Niech inni się uczą!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?