Recenzje
Zestaw garnków Tefal Duetto

Dzięki temu, że miałem okazję przetestować garnki Tefal Hero – właściwie dzień po dniu – mam świeże informacje, które mogę wykorzystać podczas dzisiejszej recenzji. Pomogą mi nakreślić ostateczną opinię co do wyższości jednych garnków nad drugimi, choć nie mam zamiaru porównywać ich pod względem jakości, bo wszystkie prezentują zbliżony do siebie poziom. Niemniej, już na początku mogę przyznać, że nie są to jakieś wielkie różnice, aczkolwiek dla kucharza bardzo istotne. Najpierw jednak przybliżę wam sylwetkę kolejnych garnków francuzów – Tefal Duetto.

Mówią, że pierwsze wrażenie może decydować o wszystkim. Tefal Duetto sprawia bardzo dobre pierwsze wrażenie, a w tym odczuciu nie byłem odosobniony. Prawdą jest, że także i moja żona zwróciła uwagę na niecodzienną stylistykę garnków, jak jakość ich wykonania. Tefal Duetto nie jest tak podobny do innych, jak Hero do Uno. Stanowi jakby osobną gałąź. Choć można tu zauważyć pewne podobieństwa, jak choćby rączki od garnków, to jednak sam dzióbek – pomocny przy odcedzaniu – jak i uchwyt pokrywki tworzy coś wizualnie nowego.

Garnki Tefal Duetto

Opis produktu

Tefal Duetto, to podobnie jak inne zestawy recenzowane na tym blogu, zestaw podstawowy. Mamy więc do czynienia z 10-cioma elementami, z których składa się zestaw. Wbrew pozorom są one wystarczające do codziennej pracy w kuchni. W eleganckich, a jednak wciąż „prostych” garnkach, ugotujemy praktycznie wszystko to, na co przyjdzie nam ochota. Ja nie miałem oporów przed przygotowaniem zupy, jajek, czy nawet bardziej wymyślnych potraw. Tefal Duetto to:

– garnek 22 cm o pojemności 6,4 litra
– garnek 24 cm o pojemności 3,1 litra
– garnek 20 cm o pojemności 3,1 litra
– garnek 18 cm o pojemności 2,3 litra
– rondel 16 cm o pojemności 1,6 litra
– 5 szklanych pokrywek

Prezentacja wideo:

Praktyczne zastosowanie

Garnki mają być jednak nie tylko ładne i eleganckie, ale także – a może przede wszystkim – funkcjonalne. Tej funkcjonalności nie można odmówić zestawowi Tefal Duetto. Podobnie jak we wcześniejszych modelach (Uno i Hero), tych także można używać na kuchniach indukcyjnych, w piekarniku, czy zmywać w zmywarce.

Ciekawostką jest jednak to, że podczas gotowania nie uświadczyłem nagrzewających się uchwytów, przez które zawsze można było się oparzyć. Największym udogodnieniem jest jednak wspomniany wcześniej dzióbek, który umożliwia nie tylko odparowanie potraw, ale także służy do odlewania nadmiernej ilości wody. To niespotykane rozwiązanie – przynajmniej nie uświadczymy go w poprzednich modelach.

Podsumowanie

Szybkie podsumowanie właściwości i przeznaczenia garnków Tefal Duetto:

– garnki te mogą pracować z kuchnią gazową, ceramiczną, elektryczną i indukcyjną
– spód garnków został wykonany ze stali nierdzewnej, jednak jest kompatybilny z indukcją
– nie można wymienić żadnego z uchwytów (są niewymienialne)
– dodatkowe pokrycie wewnętrzne (powłoka nieprzywierająca)
– użyty materiał to stal nierdzewna
– garnki nie mają powłoki zewnętrznej
– technologia Thermo-Spot została użyta tylko w patelni
– zestaw zawiera pokrywki do każdego z garnków
– Tefal Duetto jest kompatybilny ze zmywarką (bez obaw można myć w zmywarce)

Zestaw garnków Tefal Duetto jest chyba najlepszym ze wszystkich, które do tej pory miałem okazję testować. Jest tańszy od Hero, prezentując przy tym lepszą funkcjonalność, ale już oba modele różnią się pod względem powłok. Ta z pozoru nie duża różnica, może decydować o przyszłym zakupie – jak już wspomniałem, dla kucharzy dość istotna. Tefal Duetto to także 10 lat gwarancji, co poświadcza o tym, że producent jest pewny swoich rozwiązań i trwałości zastosowanych elementów. To także kolejny argument namawiający nas do zakupu Duetto. Zdecydowani?

Zamów ten produkt w OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

 • akm97

  Witam. Również posiadam garnki
  Tefal Duetto. Nie mam jednak wielkiego porównania z innymi garnkami, bo
  dotychczas miałem tylko jeden zestaw chińskich garnków NONAME, który
  okazało się nie współpracuje z indukcją – dlatego został wymieniony.
  Otóż poza licznymi zaletami (odcedzanie dziubkami, podziałka w środku,
  wygląd) dla mnie wydaje się wadą to, że pokrywki wydają się o
  rozmiar za małe w stosunku do garnków. Mają średnią mniejszą
  przynajmniej o 0,5 cm. Stwarza to wrażenie jakby pokrywki były
  niedoróbkami, ale nie chce mi się wierzyć, że to przypadek w przypadku,
  co by nie było tak znanej firmy.

  Czy u Was też tak jest (może ja mam podróbki)?

  Czy to nie przeszkadza?

  Poza tym przez dwa dziubki lecą kosmiczne ilości pary (stare garnki
  miały tylko dziurkę w pokrywce), więc nie wiem, czy tak ma być.

 • rgb

  Witam ,
  posiadam omawiane garnki i sprawują się dobrze natomiast nie zgadzam się z opisem produktu bo elementem nagrzewającym się bardzo jest metalowy uchwyt pokrywki podczas gotowania uniemożliwiając bez rękawiczki jej podniesienie to duże moim zdaniem niedopatrzenie ze strony producenta .
  Swoje pokrywki zmodyfikowałem wykonując separację na styku pokrywka a uchwyt obecnie można podnieść pokrywkę bez obawy oparzenia.