Recenzje
Tefal Hero

Tefal to dobrze znana wszystkim francuska marka, produkująca narzędzia do pracy w kuchni. Osobiście znam wiele innych marek produkujących sprzęt do kuchni i zapewne to doświadczenie, będę mógł wykorzystać podczas dzisiejszej recenzji. Już na wstępie warto napisać, że produkty Tefal od zawsze charakteryzowały się wysoką jakością wykonania, a także w pewnym rodzaju atrakcyjnym wyglądem – nie wiem czy tylko ja tak miałem, od zawsze podobała mi się stylistyka tej marki. Nadeszła jednak pora, by rozpocząć testy.

Kilkanaście dni temu miałem okazję przedstawić Wam swoją opinię na temat garnków Tefal Uno. Jak wiecie lub nie – osoby, które nie przeczytały muszą koniecznie nadrobić zaległości – model tych garnków zrobił na mnie dobre, bo pozytywne wrażenie. Nie miałem oporów, by stwierdzić, że było inaczej. Podobnie moją małżonka – była zadowolona zarówno z jakości wykonania, jak i wyglądu. Przyszedł jednak czas, by przyjrzeć się bliżej kolejnej serii garnków – tym razem Tefal Hero. Czy i tym razem producent uraczył nas świetnym i przemyślanym wykonaniem, a także ładnym designem? Zobaczcie sami.

Garnki z zestawu Tefal Hero

Opis produktu

Podczas kontaktu z garnkami nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że zostały wykonane z porządnego materiału. Rzecz jasna, nie pomyliłem się, bo krótka historia pudełka zestawu pozwoliła mi doinformować się, że mam do czynienia z garnkami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Wbrew pozorom to nie jest taki standard jak się niektórym mogłoby wydawać. Tefal Hero to zestaw garnków składający się z różnych elementów. Znajdziemy w nim:

– garnek 22 cm o pojemności 6,4 litra
– garnek 24 cm o pojemności 3,1 litra
– garnek 20 cm o pojemności 3,1 litra
– garnek 18 cm o pojemności 2,3 litra
– rondel 16 cm o pojemności 1,6 litra
– 5 szklanych pokrywek

Powłoka zewnętrzna, jak i wewnętrzna, to stal szlachetna. Kolor srebrny już nikogo nie dziwi. Można by powiedzieć, że jest to pewien standard kolorystyczny, który pasuje do każdej kuchni – bez względu na nawiązujący w niej styl.

Prezentacja wideo:

Praktyczne zastosowanie

Najbardziej interesującym faktem – poza ceną, jakością wykonania i ilości elementów z jakich składa się zestaw – jest praktyczne zastosowanie garnków. Mimo, iż mamy do czynienia z zestawem podstawowym, to wydaje mi się, że powinien on być wystarczający dla każdej młodej rodziny. Z biegiem czasu i tak urośnie nam szafa pełna narzędzi kuchennych, w tym nowych garnków i patelni. Ale absolutnie podstawowym zestawem, bez którego nie może obejść się żadna kuchnia jest Tefal Hero.

Garnki są na tyle dobrze wyprofilowane, że z powodzeniem można ich używać zarówno na kuchniach indukcyjnych, jak i gazowych. Nie będzie też problemu, by włożyć je do piekarnika – wytrzymują naprawdę potężne temperatury, ale rzecz jasna bez pokrywki. Poza tym, można je spokojnie prać w zmywarce i to bez zamartwiania się, że zniszczą się lub porysują – specjalna powłoka ze stali nierdzewnej zapewnia im ochronę.

Podsumowanie

Szybkie podsumowanie właściwości i przeznaczenia garnków Tefal Hero:

– garnki te mogą pracować z każdą kuchenką, włączając w to indukcję
– spód garnków został wykonany ze stali nierdzewnej, jednak jest kompatybilny z indukcją
– nie można wymienić żadnego z uchwytów (są niewymienialne)
– dodatkowe pokrycie wewnętrzne (tytan, powłoka antyadhezyjna)
– użyty materiał to stal nierdzewna
– garnki nie mają powłoki zewnętrznej
– technologia Thermo-Spot została użyta tylko w patelni
– zestaw zawiera pokrywki do każdego z garnków
– Tefal Hero jest kompatybilny ze zmywarką (bez obaw można myć w zmywarce)

Myślę, że jest to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy zestaw garnków na rynku. Co by jednak nie mówić, jest to model podstawowy i tak też należy go traktować. W tej cenie wydaje się być bezkonkurencyjny. W dodatku gwarancja na Tefal Hero wynosi aż 10 lat. Spróbujcie to przebić! Zresztą co ja będę pisał, sprawdźcie i przekonajcie się o tym sami.

Zamów ten produkt w OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?