Newsy
LG 4K

Nie da się ukryć, że telewizory oferowane z oszałamiającą wręcz rozdzielczością 4K, są coraz częstszym „gościem” na sklepowych pułkach. Jak jednak namówić typowego klienta do zakupu tego telewizora, skoro na rynku istnieją poważne braki w postaci multimediów w tak wysokiej rozdzielczości? Istnieje na to kilka sposobów. Jednym z nich jest „pragnienie” nabycia nowego urządzenia – ładniejszego, bardziej płaskiego i mającego więcej funkcji „smart”. Czy jest to jednak wystarczający argument, by nabyć telewizor z rozdzielczością 4K? Nie dla wszystkich.

LG 4K

Brak materiałów w rozdzielczości 4K jest bolączką właściwie wszystkich producentów telewizorów, którzy chcą sprzedaż swój „produkt”. Rozwiązań jest zbyt mało, by racjonalnie podejść do kupna telewizora wykonanego w tej technologii. Niemniej producenci od jakiegoś czasu organizują specjalne akcje promocyjne, z których mogą korzystać klienci posiadający odpowiednie modele telewizorów. Oferuje się im zwykle kilka filmów w jakości 4K, ale ich ilość nie jest ani zadowalająca, anie satysfakcjonująca – dla prawdziwego kinomana to od dnia do dwóch dni zabawy, bo jak długo można oglądać 5 niezbyt długich filmów (via Samsung). Na szczęście to nie wszystko.

Alternatywą wydaje się być nowa promocja oferowana przez firmę LG – znaną z oryginalnego podejścia do klientów. Co w zamian LG oferuje swoim przyszłym klientom? Już w ubiegłym roku firma zaoferowała swoim klientom aż 30 filmów w rozdzielczości 4K. Trzeba przyznać, że to dość dobry wynik, ale tym razem Koreańczycy przebili wszystko co do tej pory zaoferowano – nawet swoją zeszłoroczną ofertę. LG dzięki porozumieniu z FilmBox Live, przygotował aż 80 filmów w jakości 4K. To fenomenalna oferta, dostępna za darmo dla posiadaczy telewizorów LG. Warto jednak zauważyć, że usługa nie jest dostępna dla wszystkich. Z tej fenomenalnej i zresztą największej oferty filmów 4K na rynku, mogą skorzystać wyłącznie posiadacze telewizorów LG Ultra HD 4K. Linia produkcyjna tego modelu została wypuszczona w 2014 roku, jednak w 2015 dalej kontynuowano jej produkcję. Tylko ich posiadacze, mając wyposażeniu system Smart TV, mogą napawać się ogromem filmów przygotowanych przez Koreańczyków – warto dodać, że wszystkie znajdujące się tam pozycje są dostępne w całości po polsku.

Warto zaznaczyć, że sama oferta platformy VOD FilmBox Live jest znacznie większa, ponieważ liczy aż 1000 tytułów. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wszystkie są dostępne w rozdzielczości 4K – ten proceder rozwija się powoli, choć jak na warunki w Polsce jest to całkiem dobry wynik. Nie zapomnijmy wspomnieć o specjalnie przygotowanej kategorii FunBox 4K, przygotowana z myślą o osobach, które nie mają czasu obejrzeć zbyt długiej produkcji w 4K – oferowane tam filmy trwają poniżej 2 godzin.

kolekcja filmów 4K

 

Osoby, które nabyły telewizor LG Ultra HD 4K mogą skorzystać z promocji rejestrując się pod tym adresem. Dostęp do filmów w jakości 4K jest darmowy, ale też i ograniczony czasowo – trwa 6 lub 12 miesięcy w zależności od wykupionego modelu.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?