Newsy
banner_front

Wszystkim, którzy uważają, że świat powoli staje na głowie, pragnę zakomunikować jedno – chyba mają rację. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że w czasach, gdy technologia komputerowa gna jak oszalała, graficzne możliwości komputerów niebezpiecznie zbliżają się do realnego świata, a fizyka gier komputerowych pozwala czynić po prostu cuda, jest firma, MDT, która stawia na coś zupełnie innego – na ludzką wyobraźnię! A czym są te wszystkie wynalazki, o których wspomniałem wyżej, wobec potęgi umysłu?

The Seed

The Seed, bo tak nazywa się powstająca gra, oprze się głównie na naszej wyobraźni, będzie umiejscowiona w post apokaliptycznej Rosji. Główny bohater będzie walczył o przetrwanie w brudnym, smutnym, zniszczonym, i przede wszystkim niebezpiecznym świecie, w którym głównym prawem jest siła ognia. Czyli będzie do złudzenia przypominał teraźniejszą Rosję. 😉

Co najbardziej przykuwa uwagę to fakt, że będzie to tzw. novel game, czyli gra opowieść. Będzie funkcjonowała w formie tekstowej. Jest to oczywiście bardzo duże nawiązanie do gier RPG, w które chyba każdy z nas grał jak był mały, i niejako powrót do korzeni. Bo czy można zastosować jeszcze bardziej oldschoolowe rozwiązanie, niż pozbyć się całej, zdaniem wielu zbędnej, otoczki i wszystko postawić na fabułę?

Historii jako takiej jeszcze nie znamy, co jest odrobinę nieodpowiedzialnym zachowaniem twórców – zwłaszcza, że ciągle zbierają pieniądze na ukończenie projektu. Wiadomo za to, że fabuła będzie bardzo nieliniowa, podążająca za graczem i jego wyborami, a możliwych zakończeń scenariusza będzie ponad 50! To robi wrażenie, razem z informacją, że mapy oparte będą na zdjęciach satelitarnych Google Maps – czyli dostaniemy do zwiedzania prawdziwe, realne miejsca!

Ja bardzo cieszę się z tego pomysłu, bo w zalewie nowych tytułów na konsole i PC, czasem zapominamy, że najlepszy silnik graficzny, mamy w głowie!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?