Newsy
the-walking-dead-the-game_HEAD

Co by nie mówić, rok 2012 z pewnością należał do firmy Telltale. Wtedy bowiem wyszła pierwsza część rewolucyjnej gry, opartej o najsłynniejszy chyba, komiksowy świat zombie, czyli The Walking Dead. Producenci zamiast inwestować miliony w nowoczesną grafikę, fizykę i dynamikę, postawili na coś zupełnie innego – na fabułę. I nagle się okazało, że jest to strzał w dziesiątkę, bo ludzie jednak przedkładają dobrą historię nad tępe nawalanki. Nawet jeśli całość kręci się wokół zombie apokalipsy. 😉

The Walking Dead

Gra The Walking Dead opierała się o wiele bardziej na komiksie niż serialu, i to zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i grafikę oraz sposób prezentacji całego świata. Postacie są animowane i wyglądają jakby były wyciągnięte prosto z kart komiksu. Sama gra jest podzielona na poszczególne rozdziały, w których nasi bohaterowie spotykają kolejnych ocalałych z zagłady, uciekają i walczą z nieumarłymi albo rozwiązują logiczne łamigłówki. Całość była bardzo dobrze dopracowana, a największy nacisk położono (jak już wspominałem) na to, żeby historia nie tylko trzymała się kupy, ale i mocno wciągała.

The Walking Dead

Dlaczego piszę o tej grze? Ano dlatego, że na tegorocznym Comic Con (czyli największej imprezie komiksowej w USA, więc i prawdopodobnie na całym świecie), Kevin Bruner, współzałożyciel Telltale, właśnie zapowiedział trzecią część tej gry. Jest to na pewno bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii The Walking Dead, zombie i w ogóle, dobrych opowieści. Co prawda nie wiadomo jeszcze nawet kto będzie głównym bohaterem (na dzień dzisiejszy nie skończył się jeszcze drugi sezon gry, więc nie możemy mieć pewności kto przeżyje a kto nie), ale biorąc pod uwagę wyobraźnię twórców, możemy spodziewać się czegoś mocnego.

The Walking Dead

Ja już zaciskam kciuki, żeby producent nie odpuścił, i nie zszedł z poziomu, do którego nas przyzwyczaił. Bo jeśli podoła zadaniu czeka nas następna, świetna odsłona Wędrującej Śmierci.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?