Newsy
TR_iOS_HEAD

Wszyscy maniacy gier komputerowych na pewno docenią prezent, którym ni stąd, ni zowąd obdarowała nas firma Square Enix. Postanowiła ona przenieść na nasze iPhony i iPady grę, która chyba jest bardzo blisko serca niezliczonych graczy na całym świecie. Mowa tu oczywiście o pierwszej części nieśmiertelnej serii gier przygodowych – Tomb Raider. Może dzięki firmie, i jej prezentowi, filmik o zagorzałym maniaku przygodówki nabierze większego sensu? No bo co innego prawdziwi fani Lary Croft mogą robić w sylwestra i Święta?

Tomb Raider 2

Firma Square Enix nie zapowiadała, że pracuje nad przeniesieniem legendarnego już tytułu na system iOS – po prostu to zrobiła, wypuszczając gotowy produkt bez większych akcji promocyjnych. Szefowie firmy chyba wiedzieli, że zadziała tu sentyment i przywiązanie do serii Tomb Raider, więc większa akcja promocyjna będzie po prostu zbędna. Mieli rację, czego dowodem jest duża ilość artykułów na ten temat, jak chociażby ten wpis. 😉

Tomb Raider 2

Programiści nie chcieli poprawiać kultowego, dla wielu graczy idealnego i skończonego tytułu, więc ograniczyli swoją pracę do minimum – gra ma identyczną szatę graficzną jak w roku wydania, 1996. Jedyne w co programiści ingerowali, to system poruszania się – ale w końcu ten trzeba było dopasować do możliwości urządzeń dotykowych. Jeżeli chodzi o ilość poziomów (znanych niektórym na pamięć) to jest ich więcej niż w pierwotnej wersji – wersja na iOS opiera się bowiem w tej kwestii na remake’u Tomb Raider, który powstał w 1998 roku, i był bogatszy o dwa poziomy.

Tomb Raider 3

Możemy więc śmiało ściągać grę na telefon, i udać się w podróż z piękną panią archeolog (obdarzoną wyjątkowo obfitym biustem, który pewien programista niechcąco powiększył w 1996 o 150% – i tak zostało). Odwiedzimy więc tereny Peru w poszukiwaniu artefaktu Scion, oraz wyjaśnimy zagadkę śmierci poprzedniego poszukiwacza.

Tomb Raider 4

Gotowi na powrót do przeszłości? Tomb Raider kosztuje niecałego dolara na iTunes!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?