Poradniki
Ucz się z głową. Top 10 aplikacji.

Nauka matematyki, historii, czy też języków obcych bardzo często przysparza wielu problemów. Istnieją jednak innowacyjne sposoby, które w prosty sposób pomagają w poszerzaniu wiedzy ogólnej, sprytnie eliminując wcześniejsze przeszkody. Poniżej przedstawiamy TOP 10 najciekawszych aplikacji edukacyjnych na smartfony, które wspomagają rozwój intelektualy nie tylko młodzieży, ale również dorosłych.

top 10 aplikacji edukacyjnych

Amazing Universe Facto

Aplikacja zawiera przeróżne ciekawostki na temat przestrzeni kosmicznej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce odpowiednią frazę związaną z kosmosem, a liczne, niezwykle interesujące fakty z pewnością zadziwią niejednego „kosmicznego” specjalistę.

Duolingo

Jak bardzo ważne są języki w dzisiejszych czasach wie każdy, jednak nie wszystkim nauka przychodzi z łatwością. Aplikacja Duolingo daje możliwość nauki języka angielskiego od najprostszych, obrazkowych zadań po te najbardziej skomplikowane zwroty.

SuperMemeo

Aplikacja ułatwia naukę języka obcego w nowatorski sposób. Bazuje ona na innowacyjnych algorytmach, dzięki którym użytkownik może szybciej i skuteczniej przyswoić nowe słownictwo. Istnieją badania, które dowodzą, że przy zastosowaniu tej metody można 15 razy szybciej nauczyć się języka obcego niż w przypadku, gdy opieramy się na tradycyjnych metodach.

iMathematic

Dla osób, które mają problemy z matematyką została przygotowana aplikacja iMathematic. Dzięki bogatemu zasobowi informacji z różnych dziedzin tj. arytmetyka, algebra, czy też geometria można w prosty sposób rozwinąć swoje umiejętności matematyczne. Poziom wiedzy z zakresu matematyki można sprawdzić w różnorodnych quizach zawartych w aplikacji.

Geography

Dzięki tej aplikacji każdy może odwiedzić najdalsze zakątki świata oraz nauczyć się ich położenia. Dodatkowo do aplikacji wczytany został quiz, który zweryfikuje wiedzę geograficzną każdego użytkownika.

Historykon

Aplikacja zawiera szeroki zakres informacji na temat różnych postaci i wydarzeń historycznych jakie miały miejsce w Polsce. Za pomocą szybkiej wyszukiwarki można w błyskawiczny sposób znaleźć interesującą nas frazę i zagłębić się w zakamarki historii.

How to Drow- jak rysować

How to Drow zawiera liczne poradniki, zagłębią każdego w techniki rysunkowe. Aplikacja krok po kroku pokazuje jak należy nakreślić wybrany przez siebie przedmiot, postać z kreskówki, czy też ulubione zwierzę.

NASA App

Żeby przenieść się w kosmiczny świat wystarczy zrobić prosty „klik” na smartfonie. NASA App daje możliwość przeglądania zdjęć satelitarnych, oglądania transmisji telewizyjnych oraz odbierania najnowszych informacji dotyczących kosmosu.

Visual Anatomy

Nadszedł czas na interaktywną naukę anatomii człowieka. Dzięki zastosowaniu grafiki 3D każdy użytkownik aplikacji może zobaczyć w jaki sposób funkcjonują, z czego się składają i jak wyglądają wybrane narządy człowieka.

Pierwsza Pomoc

Aplikacja daje możliwość przyswojenia wiedzy na temat pierwszej pomocy. Zawiera ona porady z zakresu różnego rodzaju urazów, omdleń, a nawet instruuje jak postępować w przypadku udzielania pomocy podczas wypadku.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?