Recenzje Gadżety
Mikrofon Trust Starzz

Kręcenie kolejnych materiałów wideo to niełatwe zadanie. Staram się jednak jak mogę, by pod względem jakości audio-wideo, każdy z filmów był coraz lepszy. Nie zawsze mi to wychodzi, ale wydaje mi się, że im więcej będę ich tworzył tym siłą rzeczy będą się one stawać coraz lepsze. Aby jednak było to możliwe musiałem wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Nikogo pewnie nie zdziwię tym, że do tworzenia filmów używam zewnętrznego mikrofonu. Jest on zdecydowanie lepszej jakości niż ten wbudowany w lustrzankę. Obecnie pracuję na mikrofonie Samsona, którego wideo recenzję możecie zobaczyć w tym miejscu.

Zanim jednak kupiłem Samsona nagrywałem na czymś dużo tańszym. Był to mikrofon Trust Starzz 16973, o którym chciałby dziś nieco powiedzieć. Jak się prezentował? W moim odczuciu był to mikrofon dobry, choć nie mogę powiedzieć bym był z niego wybitnie zadowolony. Po prostu spełniał swoje założenie i nagrywał dźwięk w takiej jakości, na jaką pozwalała zainicjowana w nim technologia. Nie był drogi – i w dalszym ciągu nie jest – więc nie liczyłem na cuda.

Trust Starzz 16973 w całości zbudowany jest z plastiku. Zarówno dołączana do zestawu podstawka, jak i sam mikrofon jest zrobiony z plastiku – no może z wyjątkiem siatki (swoistego filtra) na główce. Osobiście mi to nie przeszkadzało. Wagowo nie jest więc odpowiednio wyważony i lekki ruch ręką, tworząc podmuch, może go przewrócić. Waga produktu to 164 gramy. Dobrym gestem producenta było dodanie długiego kabla, ponieważ jego długość wynosi 2,5 metra, a więc jest więcej niż wystarczający – czasami denerwująco plątał się na planie. Łączność pomiędzy urządzeniem nagrywającym, a mikrofonem zapewnia pozłacana wtyczka 3,5 mm. Na samym mikrofonie mamy jedynie przełącznik do włączenia i wyłączenia sprzętu. Nie jest to sprzęt idealny, ale lepiej będzie jak sami to usłyszycie.

Poprzedni fragment był nagrywany za pomocą Samsona. Przeszedłem na mikrofon Trust, by pokazać wam różnicę w nagrywanym dźwięku. Podobnie jak w przypadku Samsona, tak i tutaj dźwięk przeszedł pewną obróbkę. Czy jakość można uznać za zadowalającą? Niech każdy oceni to sam, wedle własnych wymagań. Dla mnie jest to mocno przeciętny sprzęt, nie umywający się do chociażby wspomnianego już Samsona.

Zamów ten produkt w OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?