Newsy
dell-venue-8

Niedawno recenzowałem tablet ASUS MeMO Pad. Recenzja była bardzo pozytywna, bo i wybór tego tabletu jest bardzo mądrym posunięciem – za stosunkowo niską cenę dostaje się naprawdę porządnie wyposażone urządzenie, które posłuży przez długi czas, i które nie przyniesie wstydu na jakimkolwiek spotkaniu biznesowym czy towarzyskim. Stosunek jakości do ceny jest w tym tablecie olbrzymim plusem, nic więc dziwnego, że rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Czy jednak właśnie rośnie mu groźna konkurencja?

Wydaje się, że tak – wystarczy przyjrzeć się nowej propozycji firmy DellVenue 7, żeby zobaczyć, że ASUS może niedługo stracić koronę wśród tabletów low-endu. Powodów jest kilka.

Dell Venue 7 - połączenie

Przede wszystkim Venue 7 będzie tańszy o około 100 zł, co wśród tanich tabletów nie jest wcale małą sumą. Modele z bardziej rozbudowaną pamięcią wewnętrzną będą kosztowały mniej więcej tyle samo co MeMO Pad, jednak te najtańsze mogą skusić osoby, które będą chciały oszczędzić na dotykowym komputerze. Ceną wygrywają więc Amerykanie z Dell.

Również specyfikacja Venue 7 nie pozostawia wiele do życzenia. Urządzenie będzie wyposażone w dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2560 o mocy 1,6 GHz, co nie pozostawia go w tyle nawet za dużo droższą konkurencją. Tablet będzie sprzedawany w dwóch modelach, różniących się między sobą pamięcią. Tańszy będzie miał 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, a droższy odpowiednio – 2 i 16 GB. Będzie wyposażony w Bluetooth i Wi-Fi, a pamięć będzie można rozszerzyć poprzez wejście na karty miniSD.

Dell Venue 7

Ekran, podobno z premedytacją, nie posiada opcji Full HD, co powoli staje się standardem. Będzie miał 7 cali, a obsługiwana rozdzielczość wyniesie 1280 x 800 pikseli – można powiedzieć, że w sam raz.

Czy więc szykuje nam się detronizacja ASUS MeMO Pada? O tym dowiemy się już w grudniu, bo wtedy będzie miała miejsce premiera tego urządzenia.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

  • Czekam z niecierpliwością. Szykuje się hit tylko oby z dostępnością w PL nie było problemów.