Newsy
HEAD

Asus chyba dobrze wyczuł nadchodzące trendy, i poszedł ścieżką, wytyczoną jakiś czas temu przez Apple. Chodzi mianowicie o miniaturowe komputery osobiste. Dotychczas przyzwyczajeni byliśmy, że domowy PC to wielkie, wypchane po brzegi najnowszą elektroniką pudło, w którym dzieje się elektroniczna magia. Jednak nie każdy potrzebuje mocy obliczeniowej, zdolnej wysłać w kosmos rakietę. Niektórym wystarczą proste, nieabsorbujące pamięci komputera operacje. Dla tych osób powstał jakiś czas temu Apple Mini, i dla tych osób Asus właśnie wypuszcza VivoPC. Co ta zabawka potrafi, i z czym się ją je?

VivoPC

Zacznijmy może od wymiarów VivoPC, bo te, jak na komputer osobisty są bardzo zaskakujące. Mała kostka, w której mieści się wszystko, co w nowoczesnym komputerze potrzebne ma tylko 190 x 190 x 56.2 milimetrów. Daje to nie tylko wielką oszczędność miejsca, ale także mobilność. Trudno się nie zgodzić, że dotychczas komputery osobiste nie były zbyt wygodne w przenoszeniu. Teraz się to zmieni.

Pozostałe parametry VivoPC nie są złe nawet jak na normalnego, regularnego PC, chociaż o wiele bliżej im do nowoczesnych laptopów. Produkt Asus, w zależności od modelu, będzie posiadał procesor i3 lub i5, oraz od 4 do 16 GB RAM, co jest bardzo dużą liczbą, nawet jak na dzisiejsze standardy. Oprócz tego będzie wyposażony w dysk twardy 2,5 cala o pojemności albo 500 GB albo 1 TB. Za grafikę odpowiedzialna będzie zintegrowana karta Intel HD 4000, a system operacyjny to oczywiście wszędobylski Windows 8.

Asus VivoPC

Co więcej, mała kostka VivoPC wyposażona będzie w Wi-Fi to Go (czyli będzie można obsługiwać komputer zdalnie) oraz Bluetooth 4.0. Bardzo mnie cieszy, że rewolucja wielkościowa komputerów nie odbywa się kosztem wnętrza. Bo przecież wiadomo, że ono liczy się najbardziej! 😉

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?