Newsy
bezprzewodowo podgrzewany kubek

Myślałem, że widziałem już wszystko, jednak za każdym razem kreatywni producenci – można ich zaliczyć do mikroproducentów – posuwają się coraz dalej. Tworzą przedmioty, które w gruncie rzeczy nie są specjalnie potrzebne, ale niejednokrotnie ułatwiają pewne czynności. Któż z nas nie lubi kawy? O poranku smakuje świetnie, budzi nas i stawia umysł na wyższe obroty. Kawa musi mieć jednak odpowiednią temperaturę i nie chodzi tu tylko o względy smakowe, ale też i profil działania. Osobiście nie wyobrażam sobie pić zimnej kawy – to po prostu ohydne.

Często jednak zdarza się, że wpadając w wir pracy zapominam o dopiero co zaparzonej kawie. Nie muszę chyba dodawać, że kiedy sobie o tym przypominam ta jest już chłodna, zimna i nie nadaje się do picia. Podejrzewam, że nie tylko ja mam z tym problem. Rozwiązaniem jest oczywiście kubek termiczny, który dzięki swym właściwościom, zapewnia kawie odpowiednią temperaturę, ale też nie trwa to wiecznie – z biegiem czasu staje się coraz chłodniejsza. Nie mówiąc już o wypadzie na miasto. Rozwiązaniem jest nowy projekt finansowany właśnie na portalu Kickstarter. Mowa o Wireless Heated Mug, czyli bezprzewodowo podgrzewanym kubku.

bezprzewodowo podgrzewany kubek

Wireless Heated Mug wygląda prawie jak zwykły kubek termiczny, ale prawie robi tu ogromną różnicę. Kupek został wykonany z tworzywa sztucznego, jednak jak twierdzi producent, kubek został wykonany z porządnego jak na taką produkcję plastiku. Pozostaje wierzyć na słowo. Nie o jakość kubka się tu jednak rozchodzi, a jego właściwości techniczne. Ładowanie baterii trwa nie więcej jak 30 minut, po czym automatycznie się rozłącza – ma to zapewnić bezpieczeństwo baterii. Co dalej? To proste.

Gorący kubek, proszę!

Następnie wlewamy do kubka ulubiony napój – w moim przypadku będzie to kawa. Kiedy urządzenie wyczuje, że temperatura napoju spada do określonego przez producenta poziomu ciepła, urządzenie zaczyna automatyczne podgrzewanie. W ten sposób przygotowany przez nas napój jest w stanie utrzymać idealną temperaturę przez co najmniej 45 minut. I tutaj wydaje się być pies pogrzebany. Słaba bateria zapewnia szybkie ładowanie, jednak krótki czas działania, a to na nim powinno zależeń nam najbardziej. Niemniej, jeżeli czas 45 minut jest dla was wystarczający, to polecam wam udać się pod ten adres i zakupić kubek. Na początku trwania kampanii można go było kupić za 28 dolarów + koszty przesyłki. Obecnie istnieją wolne „sloty” pozwalające kupić go za 34$ + koszty przesyłki. Oczywiście możemy poczekać na koniec kampanii i kupić bezpośrednio ze strony producenta, jednak regularna cena kubka będzie wynosić 39,99 dolarów.

Trzeba jednak przyznać, że pod względem wykonania produkt prezentuje się naprawdę świetnie, jednak wizja płacenia około 150 złotych – zależne od kursu dolara – za kubek, który jest w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę napoju tylko przez 45 minut wydaje się być mało interesująca. Nie każdy zdecyduje sam. Poniżej znajdziecie filmik prezentujący działanie Wireless Heated Mug.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?