Newsy
airtype-keyboard-HEAD

Marzyliście kiedyś o tym, żeby pisząc cokolwiek na laptopie, smartfonie lub tablecie nie mieć ograniczenia w formie nieporęcznej, niewygodnej, plastikowej (lub dotykowej) klawiatury? Ja, wklepując co miesiąc tysiące literek bardzo chętnie odciąłbym się od tego urządzenia. Bo przecież każdy z nas chce trochę swobody!

AirType

Z idealnym pomysłem przychodzi pewna mała firma z Teksasu. Zaprojektowała ona bezdotykową klawiaturę AirType, która pozwoli na pisanie praktycznie na każdej powierzchni, którą sobie wymarzymy. Powierzchnia nie musi być nawet płaska, nie musi być duża, ani nie jest potrzebna jej specjalna faktura. W przeciwieństwie do innych projektów, klawiatura ta nie wyświetla bowiem żadnych obrazów, wiązek czy konturów klawiatury. Jak więc działa?

Innowacja pomysłu AirType opiera się na wykorzystaniu specjalnych bransoletek, które nakłada się na dłonie. Potrafią one wyczytać z ruchu dłoni w jakie, wirtualne literki uderza nasz palec. Można dzięki temu pisać praktycznie w dowolnym miejscu – wystarczy jakakolwiek powierzchnia, która opierać się będzie naszym palcom.

AirType

Czy będzie to pomysł genialny czy zupełnie nietrafiony pokaże oczywiście czas. Jednak ja gorąco mu kibicuję, ponieważ “bezklawiaturowa klawiaturaAirType wydaje się idealnym rozwiązaniem dla zabieganych, dużo podróżujących osób. No i w końcu będzie jakaś sensowna alternatywa dla dotykowych klawiatur (czyli tych w urządzeniach z ekranami dotykowymi), których z całego serca niecierpię!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?