Recenzje Gadżety
Wzmacniacz sygnału Wi-Fi TP-Link TL-WA850RE

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi TP-Link TL-WA850RE to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto mieszka w większym domu – szczególnie piętrowym. Zakup urządzenia do standardowej wielkości mieszkania raczej mija się z celem, ponieważ obecne routery Wi-Fi nadają wyjątkowo mocno i stabilnie sygnał sieci, przez co zwolnienia czy przerwania są wyjątkową rzadkim zjawiskiem. Dla kogo więc wzmacniacz sygnału Wi-Fi jest przeznaczony? Dla każdego, kto odczuwa spowolnienia łącza w wybranych miejscach w domu lub sygnał sieciowy zwyczajnie nie chce tam dotrzeć. To typowa przypadłość, z którą muszą zmagać się osoby mieszkające w piętrowym domu.

Na szczęście rozwiązaniem i to całkiem dobrym jest recenzowany dziś wzmacniacz sygnału TP-Link TL-WA850RE. Zapewnia wszystkie powszechnie stosowane dziś zabezpieczenia (64/128/152-bitowe WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK), działając o standard sieci bezprzewodowej 802.11 b/g/n. Podczas testów uświadczyłem tego, że połączenie jest lepszej jakości i nie jest co chwile zrywane. Mam jednak zastrzeżenia co do szybkości pracy, ponieważ producent deklaruje obsługę do aż 300 Mbps, to jednak w rzeczywistości prędkość łącza spadła, co starałem się uchwycić na materiale wideo. Faktem jednak jest, że połączenie stało się bardziej stabilne, kosztem prędkości transmisji. Dla mnie to minus.

Sama instalacja jest bardzo prosta i ogranicza się jedynie do kilku prostych ruchów, które w gruncie rzeczy jesteśmy w stanie wykonać zarówno z komputera, jak i urządzenia mobilnego. Sprawa staje się jeszcze prostsza, gdy nasz router obsługuje WPS. Wtedy wystarczy jedynie wcisnąć przycisk na wzmacniaczu, następnie klikając na WPS routera. Połączenie z siecią powinno nawiązać się w ciągu kilku sekund.

TP-Link TL-WA850RE prezentuje się naprawdę elegancko i pod względem jakości wykonania nie można mu nic zarzucić. Cenowo urządzenie też wypada całkiem nieźle i gdyby tylko nie to zmniejszenie prędkości transmisji, to byłby to produkt więcej niż dobry, a tak… Resztę dopowiedzcie sobie sami.

Zamów ten produkt w OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?