Newsy
telewizor Xiaomi

Przywykliśmy do tego, że nowe telewizory są zazwyczaj drogie. W zasadzie nikt się nigdy temu nie dziwił, bo wzrost ceny zawsze łatwo sobie wytłumaczyć – nowe możliwości, zmiana technologii, lepsza jakość obrazu itp. Kiedy więc do sklepów zawitały pierwsze płaskie telewizory z rozdzielczością Full HD w zasadzie każdy był pewien za co płaci. Szybko stało się jasne, że to za mało. Obecnie widać ponowne uderzenie, ale tym razem z rozdzielczością dwa razy większą – 4K. Jakość fenomenalna, ale jak to zwykle bywa – za nowość trzeba płacić. Chińczycy postanowili utrzeć nosa największym producentom telewizorów na świecie, wprowadzając swój produkt o świetnej jakości i zabójczej cenie!

telewizor Xiaomi

fot. Xiaomi

Świetne parametry w nieprzyzwoicie niskiej cenie!

Nie jest to pierwsza generacja odbiornika TV od Xiaomi, ale zważywszy na oferowaną jakość i cenę, zapewne i nie ostatnia. Warto jednak zauważyć, że chińska firma odpowiedzialna zwłaszcza za produkcję smartfonów stosunkowo niedawno zaczęła eksperymentować na rynku telewizorów. Z początku produkowane telewizory były zacofane technologicznie, ale teraz są na tym samym poziomie co konkurencja, a nawet (w niektórych przypadkach) znacznie je przegoniły. Dobrym tego przykładem jest ogłoszony niedawno model Xiaomi Mi TV 3 (60-cali).

Telewizor z soundbarem

fot. Xiaomi

Telewizor jest śliczny. Inżynierom udało się uzyskać cieńsze niż zwykle obramowanie wokół ekranu. Na uwagę zasługuje też sam ekran, wykonany w zupełnie nowej technologii, prezentując spektrum barw i niesamowite odświeżanie ekranu, a wszystko to w rozdzielczości 4K. Największą zmianą okazuje się być płyta główna MiTV, gdyż to ona odpowiedzialna jest za funkcjonalność i możliwości telewizora. Płyta jest wyjmowalna, więc po kilku latach wystarczy wymienić ten mały element, a nie telewizor, by cieszyć się nowymi możliwościami.

wejścia/wyjścia

fot. Xiaomi

Opisywany dziś model jest powiązany z dołączonym do zestawu systemem audio. Poza tym, wnętrze telewizora przypomina średniej jakości smartfona – procesor Cortex-A17, jednostka graficzna Mali T760, 2 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, moduł Bluetooth oraz WiFi. Cena zestawu to zaledwie 785 dolarów (koszt płyty 160 dolarów), co w przeliczeniu na nasze daje niecałe 3 tysiące złotych. To niewiarygodnie atrakcyjna oferta! Szkoda, że Xiaomi Mi TV 3 sprzedawany jest wyłącznie w Chinach i pewnie prędko się to nie zmieni.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?