Felietony
Zaplanuj swój czas.

Ciężkie organizery oraz papierowe notatki przyklejane na ścianach pokoju to już przeszłość. Dla posiadaczy smartfonów i tabletów powstały proste w użyciu aplikacje, które pomogą w zaplanowaniu swojego czasu i zwiększą efektywność pracy każdego ucznia.

Klasówki i prace domowe często nawarstwiają się w jednym czasie. Wielu uczniów nie radzi sobie z natłokiem powierzonych im zadań, co wpływa niekorzystnie na ich końcowe wyniki w nauce. Jak poradzić sobie z brakiem czasu? Niezawodne w tym przypadku stają się aplikacje, dzięki którym użytkownik może zaplanować cały dzień krok po kroku.

Zaplanuj swój czas korzystając z aplikacji mobilnej

Plan zajęć Deluxe

Przejrzysty plan zajęć to główna zaleta tej aplikacji. Ułatwia ona uporządkowanie całego tygodnia, dzięki czemu uczniowie nie przeoczą żadnej lekcji. Wirtualny plan zajęć posiada dodatkowe funkcje, których zabraknie w tradycyjnym spisie lekcji. Pierwszą z nich jest  możliwość zapisywania w nim terminów klasówek, sprawdzianów oraz prac domowych wraz z ustawieniem priorytetowych zadań. W planie zajęć Deluxe można również wpisywać oceny uzyskane z poszczególnych przedmiotów, które automatycznie przeliczane są na średnią ucznia. Aplikacja pełni również funkcję „przypominacza”, czyli sygnalizuje o nadchodzących egzaminach lub zadaniach domowych. Dodatkowo aplikacja automatycznie wycisza dzwonek kiedy zaczynają się lekcje, co z pewnością ułatwi funkcjonowanie każdego ucznia w szkolnej rzeczywistości.

Zadanie domowe

Główną funkcją aplikacji jest sortowanie zadań domowych oraz egzaminów według daty, dzięki czemu uczeń może w łatwy sposób zarządzać swoim czasem oraz nauką. Aplikacja może być umieszczona na stronie głównej smartfona lub tableta, co jeszcze bardziej ułatwi jej użytkowanie. Oprócz powyższych zadań, aplikacja zawiera również możliwość wpisania planu lekcji, który już zawsze będzie pod ręką ucznia.

Color Note 3.0

Przyklejanie kolorowych notatek na ekranie smartfona lub tableta to nadrzędna funkcja Color Note 3.0, przy pomocy której każdy uczeń udoskonali swoją codzienną pracę. Największą zaletą tej aplikacji jest zespolenie notatek na stronie głównej z kalendarzem, dzięki czemu w szybki sposób można przypisać notatkę do odpowiedniego dnia. W zależności od potrzeb każdego ucznia notatki można porządkować alfabetycznie, kolorystycznie oraz ze względu na datę.

EgoTimer

EgoTimer to praktyczny organizer, który pozwala zaplanować cały dzień krok po kroku. Można w nim uwzględnić czynności wykonywane cyklicznie, do których zaliczyć możemy dodatkowe zajęcia tj. kursy językowe, czy też lekcje tańca. Dzięki tej aplikacji w przejrzysty sposób możemy zaplanować sobie cały miesiąc, co z pewnością zwiększy efektywność dziecka. W zakresie godzinowym można zaplanować cały dzień, dzięki czemu łatwiej będzie zorganizować sobie czas na naukę.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?