Recenzje
Severin FO 9237

Fondue jest przysmakiem serwowanym na wielu domówkach. Najbardziej znanym jest oczywiście to serowe, jednak nie raz można spotkać się także z fondue czekoladowym lub nawet mięsnym. Postanowiliśmy więc przetestować na własnej skórze jeden z zestawów do fondue, którego cena powinna być przystępna nawet dla tych najbardziej oszczędnych.

Wybrany przez nas zestaw do fondue FO 9237 marki Severin musiał przejść próbę 5-osobowej imprezy. Przetestowaliśmy produkt pod kątem jego zdolności do podgrzania przekąski, łatwości w jego użyciu oraz trudności czyszczenia po kilkugodzinnym spotkaniu.

Zestaw do fondue Severin F0 9237

Pierwsze wrażenie

Recenzowany zestaw do fondue Severin FO 9237 jest stosunkowo łatwy w montażu i obsłudze. Jedyną pod tym względem wadą okazała się być długość przewodu. Kabel od urządzenia jest nieco krótki – jego długość to około 1 metr. Serwując fondue w pokoju dziennym, gdzie gniazdka ulokowane zostały przy podłodze, musieliśmy zabezpieczyć się w tzw. przedłużacz.

Podgrzewanie i jedzenie czas zacząć…

Gdy już udało się nam ulokować na stole zestaw do fondue wzięliśmy się za przygotowanie przekąski. Garnek szybko się nagrzał i rozpuścił w zadowalającym czasie mix wina oraz serów. Wykorzystaliśmy do tego skomponowaną przez nas mieszankę. Zawierała ona Lazur, Gorgonzolę, ser topiony typu TUREK i sery żółte – Morski i Goudę.

Regulowane ciepło pozwoliło na utrzymanie apetycznej konsystencji. Podczas nakładania należy jednak uważać, gdyż nie trudno się oparzyć – u nas zdarzyło się to 3 osobom. Dlatego, gdy już zawartość się rozpuści, warto na jakiś czas wyłączyć grzanie. Utrzymywanie stałego ciepła, nawet na najniższym poziomie, niestety nie gwarantuje tego, że przysmak nie będzie zbyt gorący dla podniebienia.

Komplet dołączonych sześciu widelczyków idealnie sprawdził się na mniejszej imprezie. Pojemność garnka natomiast może z początku zdawać się duża, ale w rzeczywistości jest ona optymalna dla grona właśnie 5-6 osób. A to, w naszym przypadku, sprawdziło się idealnie.

Zanurzamy chlebek w zestawie

Czyszczenie zestawu Severin FO 9237

Po zakończonym zlocie czas na sprzątanie. Trzeba przyznać, że zestaw jest łatwy w myciu. Jak to zwykle bywa, w atmosferze dobrej zabawy, po odstawieniu urządzenia zapomnieliśmy zalać spód wodą, aby uniknąć późniejszego szorowania. Ser trochę stał i miał trochę czasu, aby zastygnąć. Wydawało się, że porządnie przywarł, ale ku naszemu zdziwieniu zalanie gorącą wodą i odstawienie dosłownie na chwilę sprawiło, że resztka fondue zeszła bardzo łatwo, a garnek czyściło się sprawnie i wygodnie.

Podsumowanie

Zestaw do fondue Severin przeszedł test pomyślnie. Tak naprawdę, po próbie jesteśmy przekonani, że przyrząd świetnie by się sprawdził także przy innych mieszankach (np. czekoladzie), ale także może przydać się jako podgrzewacz obiadu na wyjeździe lub biwaku. Jego wykonanie i funkcjonalność daje naprawdę wiele możliwości, co czyni go naprawdę przydatnym. Polecam więc go zarówno amatorom domowego fondue, ale także osobom aktywnym, spędzającym czas wolny poza miastem.

Maciej Czernikowski

Zamów ten produkt w OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?