Felietony
Zwiedzaj świat przy użyciu technologii

Zwiedzanie jest niezawodną formą poznawania i zrozumienia otaczającego nas świata. To zarówno lekcja geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz praktyczne zastosowanie języków obcych. Niestety nie wszystkich stać na kosztowne podróże, które przenoszą nas na inny kontynent. Wiedzę praktyczną możemy zdobyć nie ruszając się z domu. W jaki sposób? Wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację na smartfona, tablet, czy też za pomocą laptopa przenieść się w wirtualne zwiedzanie on-line.

Zwiedzanie świata - tablet laptop smartfon OleOle

Na początek Polska

Zwiedzanie świata najlepiej rozpocząć od poznania swojej ojczyzny. Dzięki aplikacji Niezwykła Polska można w wirtualny sposób zwiedzić cały nasz kraj. W aplikacji tej znajduje się ponad 30 tysięcy miejsc w Polsce jakie warto zwiedzić. Znajdziemy tutaj szeroką gamę zdjęć polskich miejscowości, ciekawych treści o niemal wszystkich zabytkach oraz najciekawsze atrakcje znajdujące się w po bliskich miejscowościach. Za sprawą wielu ciekawostek każdy może pogłębić swoją wiedzę o swoim kraju ojczystym. Jeśli jednak informacje nadal nie są dla nas wystarczające to wtedy można sięgnąć po aplikacje Strapin, która pokazuje wybrane miasta z perspektywy samych mieszkańców. Zamieszczane są w niej zdjęcia osób, które zamieszkują interesującą nas miejscowość, dzięki czemu możemy poznać każdy zakamarek niezwykłej Polski.

Wirtualne muzea

Wirtualne zwiedzanie muzeum umożliwia większoś muzeów świata. Przykładową polską aplikacją jest Miasto Warszawa 44, która oferuje wystawę materiałów o tematyce Powstania Warszawskiego. Znajdują się w niej eksponaty, które na co dzień mieszczą się w warszawskim muzeum, jednak za pomocą aplikacji możemy zobaczyć coś więcej. Znajdują się w niej dodatkowe filmy oraz modele 3D powstańców, co z pewnością oddaje klimat tamtych czasów i jest niezwykłą lekcją historii. Inny innowacyjny pomysł przedstawia Muzeum Narodowe znajdujące się w Krakowie. Dzięki aplikacji Muzeum Dźwięków można usłyszeć brzmienie zapomnianych już instrumentów. Jeśli jednak nie posiadamy urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet, do wirtualnego zwiedzania możemy przenieść się on-line za pomocą Google Art Project. Dzięki temu projektowi mamy możliwość obejrzenia eksponatów z największych muzeów świata.

Podróż dookoła świata

W bezpłatną podróż dookoła świata zabierze nas wirtualny przewodnik AppToGo. Za sprawą tej aplikacji jesteśmy w stanie dowiedzieć się wszystkiego o interesującej nas destynacji. Dzięki AppToGo można również nauczyć się podstawowych zwrotów języka, którym posługują się mieszkańcy danego kraju. W wirtualną wycieczkę zabierze nas również TcTrips. Znajdują się w niej wycieczki zaprojektowane przez mieszkańców najpopularniejszych miast na świecie.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?