Recenzje Małe AGD
BABYLISS_HEAD

Babyliss Curl Secret – w czym tkwi cały sekret?

Zadbane i piękne włosy dodają pewności siebie, w szczególności kobietom. Każda z nas marzy o tym, żeby mieć piękną fryzurę, najlepiej każdego dnia inną. Pokręcić, czy wyprostować? Dylemat ten pojawia szczególnie u dziewczyn, których włosy nie są ani proste, ani kręcone. Sama do takich należę. Częściej jednak decydujemy się na użycie prostownicy. Włosy są wtedy znacznie łatwiejsze do ujarzmienia. Wystarczy kilka minut, na to aby nasza fryzura wyglądała wystarczająco dobrze, żeby wyjść z domu. Czasami jednak każda z nas chce zmiany i decyduje się na loki. Nawet osoba, która nie jest wielką fanką loków, gdzieś w środku zastanawia się jakby wyglądała z burzą loków na głowie. Niestety kręcenie włosów jest pracochłonnym i ciężkim zadaniem. Sposobów na stworzenie loków na głowie istnieje mnóstwo. Poza tradycyjną lokówką, czy wałkami, na różnych forach internetowych można znaleźć najróżniejsze sposoby. Najdziwniejszym z nich jaki znalazłam, jest kręcenie włosów za pomocą tamponów, ale nie będę tego dzisiaj próbowała. Tak jak wcześniej wspomniałam, stworzenie burzy loków na naszej głowie nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie jeżeli nasze włosy są proste i zupełnie niepodatne na wszelkie kosmetyki, lokówki, wałki, czy inne cudowne wynalazki. Dla mnie włosy pokręcone lokówką wyglądają odrobinę sztucznie i nie są idealną fryzurą do ułożenia, jeżeli mamy bardzo mało czasu. Szczególnie rano szykując się do pracy, kiedy poza tym, co mam na głowie, jest mnóstwo innych rzeczy do zrobienia. Nawet jeżeli już postanowimy, że chcemy pokręcić nasze włosy, nie zawsze się to udaje. Jednego dnia będą skłonne do pięknego skrętu, innego zbuntują się i kręcenie nie wyjdzie. Dlatego najczęściej decydujemy się na fryzurę kręconych włosów, kiedy idziemy na imprezę lub na inne ważniejsze dla nas wydarzenie. Mamy dużo więcej czasu na przygotowanie, więc możemy sobie pozwolić na eksperymentowanie z włosami.

Rozpakowana lokówka Babyliss Curl Secret

A gdyby ktoś wymyślił sprzęt, który pokręci nasze włosy szybko i bez większego wysiłku, a do tego wszystkiego będą wyglądały naturalnie? Możecie powiedzieć niemożliwe. Zresztą sama tak zareagowałam jak usłyszałam, że coś takiego faktycznie powstało. Na rynku pojawiła się pierwsza na świecie automatyczna lokówka Babyliss Curl Secret . Lokówka, która podobno sama kręci włosy. Pora sprawdzić, czy jest to chwyt marketingowy, czy może właśnie

Jak działa?

Wydzielone pasmo włosów wkładamy do lokówki w miejscu, w którym chcemy, żeby zaczynał się skręt. Następnie zaciskamy lokówkę. Kosmyk jest automatycznie wciągany i owijany wokół ceramicznych elementów grzejnych. Sygnał dźwiękowy powiadamia nas o tym kiedy należy wyciągnąć włosy z lokówki. Po ich uwolnieniu powstają pięknie skręcone loki. Poza nowoczesną i opatentowaną przez firmę Babyliss technologią Auto Curl, lokówka wyróżnia się na tle innych tym, że można wpłynąć na wygląd loków. Można uzyskać fale, loki lekko lub mocno skręcone. Jak to możliwe? Wystarczy ustawić czas nagrzewania włosów na 8, 10 lub 12 sekund. Im dłuższy czas zatrzymania włosów w lokówce, tym bardziej włosy będą skręcone. Dużym plusem jest możliwość regulowania temperatury na dwóch poziomach – 210°C lub 230°C. Niższa przeznaczona jest dla włosów delikatniejszych, natomiast wyższa dla grubych i mocnych. Obrotowy kabel jest wystarczająco długi do manewrowania lokówką we wszystkie strony. Do urządzenia dołączony jest również czyścik, dzięki któremu możemy usunąć wszelkie zabrudzenia po odżywkach, czy innych środkach stylizujących włosy. Tyle dowiedziałam się od producenta. Sprawdźmy teraz jak nasza nowoczesna lokówka działa naprawdę.

Babyliss Secret Curl

Pierwsze wrażenie

Zanim Curl Secret dostała się w moje ręce, kilka tygodni wcześniej wzięłam udział w pokazie firmy Babyliss, na którym Panie testowały ją na różnych rodzajach włosów, w tym moich. Na efekt musiałam czekać 40 minut. Jak sobie poradziła? Zadziwiająco dobrze. Nie wierzyłam w to, że włosów nie trzeba o nic owijać, co więcej, to dziwne urządzenie zrobi to za nas. Szczerze powiem, że z przerażeniem patrzyłam na to, jak każde pasmo jest wciągane do środka lokówki, ryzykując, że już z niego nie wróci, a ja stracę moje cenne włosy. Siedząc jak na szpilkach, przez całe 40 minut nie straciłam ani jednego, a uzyskałam za to bardzo fajny efekt kręconych włosów. Loki wytrzymały do końca dnia, bez żadnych dodatkowych środków stylizujących. Co prawda nie były tak idealne jak po zrobieniu, ale wyglądały wystarczająco ładnie i naturalnie.

włosy

Potem przyszła kolej na zamianę ról i to ja stałam się osobą, która kręciła włosy innym. Sposób użycia Curl Secret jest bardzo prosty. Faktycznie wygląda to tak jak na zdjęciach. Wystarczy zacisnąć na wybranym paśmie włosów i czekać. Minusem lokówki jest jej waga. Do lekkich nie należy, co po pewnym czasie używania może zacząć przeszkadzać. Problematyczne dla mnie było kręcenie własnych włosów. Po kilkunastu minutach ciężar lokówki zaczął być na tyle dokuczający, że nie było mowy o kręceniu włosów z tyłu głowy.

Urządzenia próbowałam na kilku osobach, o różnej długości włosów. W większości przypadków efekt rzeczywiście był niesamowity. Wygląd loków nie wyszedł tak idealny, jak przedstawia producent na swojej stronie, no ale nie od dziś wiadomo, że ciężko dorównać materiałom marketingowym. 😉 Skręcone włosy wyglądają bardziej jak po kręceniu wałkami, z tą różnicą, że nie musimy składać wizyty u fryzjera, ani czekać całej nocy na efekt. Śmiało mogę powiedzieć, że lokówka daje radę i naprawdę działa, w co nie wierzyłam od momentu, kiedy usłyszałam, że takie cudo powstało. Zaletą Curl Secret jest możliwość tworzenia różnego rodzaju loków, dlatego na pewno jest to urządzenie, które szybko się nie znudzi. Poza wspomnianą wcześniej możliwością dostosowania grubości loków, można również zdecydować w którym miejscu włosy mają zacząć się kręcić. Poniżej zdjęcia włosów jednej z testowanych dziewczyn.

efekt Secret Curl

efekt Babyliss

Czy jest to sprzęt godny polecenia? Po użyciu lokówki na kilku osobach, z pewnością mogę powiedzieć, że sprzęt zdecydowanie nie jest przeznaczona dla osób z krótkimi włosami, ani dla osób o włosach dłuższych niż do połowy pleców. Pozostałym śmiało mogę ją polecić. Rzeczywiście działa tak jak powinna, kręci włosy zdecydowanie szybciej niż wałki i jest banalna w użyciu. Jedno mogę stwierdzić na pewno, Babyliss Secret Curl jest urządzeniem, obok którego nie można przejść obojętnie.

Anna Kaczmarczyk

Zainteresował Cię ten produkt? Zamów go w sklepie OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

  • anka es

    Po każdym kręceniu loków tym urządzeniem wychodzi mi romantyczna fryzurka. Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności aby wyczarować burzę loków na głowie…