Newsy
i-mpm-mpm-205-ff-12

Na troszkę skostniałym już rynku urządzeń AGD pojawia się kolejna nowość, tym razem od firmy MPM. Marka sama w sobie? Niekoniecznie. Zdarza się jej wypuścić raz lepszy, raz gorszy model. Jak w życiu. Czy tym razem mamy do czynienia z tym „gorszym”? Nie, ale nie można go też powiedzieć, że jest wyjątkowo dobry. Średniak i to w dodatku drogi.

Lodówka MPM-205-FF-12

fot. MPM

Średnia jakość w średniej cenie

Ogólnie rzecz ujmując mamy do czynienia z modelem (MPM-205-FF-12) o średniej wielkości. Jego rozmiary to 55 x 152 x 58 cm (szer. x wys. x gł.). Już po nich widać, że pod względem wysokości nie zalicza się do tych standardowych – mierzących prawie 2 metry. MPM nie jest magikiem i ograniczając wysokość o prawie 50 cm, musiał to sobie odbić na pojemności. Ta nie zachwyca – 203 litrów brutto.

Otwarta lodówka MPM-205-FF-12

fot. MPM

Widać więc, że model ten jest przeznaczony dla co najmniej dwóch osób – z dziećmi może być już problem. Natomiast na pochwałę zasługuje efektywność energetyczna, ponieważ lodówka otrzymała klasyfikację A+, co po drobnych przeliczeniach daje nam około 219 kWh na rok. Nieźle.

O czym jeszcze warto wspomnieć? A no tak, o głośności. Tutaj też miła niespodzianka, bo chłodziarko-zamrażarka MPM-205-FF-12 generuje tylko 43 dB. To naprawdę dobry wynik! Ciszy także wyposażenie w postaci systemu No Frost – automatyczne odszranianie. Poza tym, zdolność do zamrażania wynosi 2,5/24 h. Dodatkowe wyposażenie:

  • ilość półek w chłodziarce: 3
  • ilość pojemników wysuwanych: 1
  • ilość półek na drzwiach chłodziarki: 3
  • ilość przedziałów w zamrażarce: 3

Chłodziarko-zamrażarka MPM-205-FF-12 nie przynosi żadnych rewolucyjnych zmian, ale też nie musiała tego robić, bo nikt tego nie oczekuje. To dobry model, ale w podanej cenie (1399 złotych) można rozejrzeć się za czymś innym, być może lepszym.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?