Newsy
Indesit eXtra

Choć od jakiegoś czasu najwięksi producenci AGD na świecie prezentują wizjonerskie rozwiązania tego, jak będzie wyglądać nowoczesna kuchnia – np. lodówkę, zamawiającą potrzebne lub brakujące produkty – to jednak nie jest to jeszcze technologia, którą można by wprowadzić na rynek. Zanim to jednak nastąpi musimy się skupić na tym co jest dostępne tu i teraz, a też jest w czym wybierać. Indesit postanowił zwiększyć „elastyczność” segmentu urządzeń, często określanych jako „must have” w kuchni – lodówek.

Indesit eXtra

fot. Indesit

Jedna z najbardziej znanych i cenionych marek na świecie wie, że istotnym czynnikiem wyboru lodówki jest nie tylko jej nowoczesny wygląd zewnętrzny, energooszczędność, jak i funkcje, ale także pewna doza swobody w przechowywaniu żywności. Konsument jest dziś w pełni świadom swoich potrzeb bardziej niż kiedykolwiek. Gdzieś na wyższym szczeblu zdecydowano więc, że będzie to kolejny element rozwoju, istotny z punktu widzenia kilkuosobowej rodziny.

Elastyczność

Indesit zaprezentował nowe chłodziarko-zamrażarki z linii eXtra, zdolne do zaadoptowania przestrzeni na produkty spożywcze. Dostosowano więc wielkość i długość pojemników/półek. Specjalne pojemniki o nazwie Flexi Use Box będą służyć do przechowywania warzyw, owoców, mięs i ryb. To użytkownik ma decydować o ich położeniu, a udoskonalony system termodynamiczny utrzyma produkty w idealnej dla nich temperaturze. Dzięki temu pozostaną na dłużej świeże.

Zmiany dotknęły także dolnej przestrzeni – zamrażarki. Choć ilość pojemników nie uległa zmianie – trzy – to jednak po drobnych modyfikacjach (wyjęciu jednej lub dwóch szuflad), mają one zapewnić o 38% więcej miejsca na produkty spożywcze. Szczególnie takich o nietypowych kształtach i rozmiarach. Ciekawostką jest też możliwość wysuwania półek na długość 7 cm, co pozwoli nie tylko łatwiej dotrzeć do produktów, ale także umożliwi zachować większą czystość i higienę.

Linia eXtra może też pochwalić się inteligentnym czytnikiem – Black Out Sensor. Jak zapewne wiemy, rozmrożona żywność nie może być ponownie zamrożona. Kiedy jednak nie ma nas dłużej w domu – powiedzmy przez kilka dni – ciężko jest stwierdzić czy w czasie naszego pobytu nie zabrakło prądu (np. przez kilka godzin), co z pewnością doprowadziłoby do rozmrożenia produktów, a później ich ponownego zamrożenia. Black Out Sensor poinformuje nas odpowiednim kolorem czy chwilowa lub dłuższa awaria wpłynęła negatywnie na przechowywaną żywność i czy nadaje się ona do dalszego spożycia.

Użytkownik otrzymuje pełną kontrolę nad wnętrzem lodówki. Może więc dowolnie konfigurować przestrzeń, zależnie od swoich potrzeb.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?