Newsy
irobot roomba 886

Robot, który sam za nas sprząta? Marzenie każdego lenia, nieprawdaż? Otóż niekoniecznie, ponieważ żyjemy w czasach, gdzie coraz częściej brakuje nam czasu na tak prozaiczne czynności. Tęgie głowy (jak lubię ich określać) mają więc powód do tego, by stworzyć kolejne już z serii urządzenie pomocne ludziom – np. czy to w przypadku kuchni, czy jak ma to miejsce teraz, w czyszczeniu podłóg. Automatyczny odkurzacz to nie żadna nowość na rynku, ale coraz większe nim zainteresowanie sprawia, że cyklicznie pojawiają się coraz to nowsze modele. iRobot z serii 800 to dobrze znana wszystkim konstrukcja, jednak znacznie ulepszona od swojego poprzedniego wydania.

irobot roomba 886

fot. producenta

Tak prawdę mówiąc, nowy model nie wprowadza nic przełomowego. Został jednak na tyle mocno dopieszczony pod względem technicznym, że okazuje się być o wiele bardziej przydatnym w domu. Co prawda, wprowadzono nową technologię AeroForce, charakteryzującą się niespotykaną dotąd efektywnością, ale można by rzec, że na tym „przełomowe” nowości się kończą.

Model 886 został wyposażony w większy filtr typu HEPA, doskonale znany wszystkim alergikom. Zaliczmy to na plus, bo większa pojemność, to rzadziej opróżniany pojemnik z filtrem. Producent chwali się wyższą, bo aż o 50 procent większą skutecznością, co przekłada się na wyniki sprzątania. Robot jest bardziej dokładny i dociera tam, gdzie jego poprzednik nie dawał rady.

Ponadto robot posiada i jest w stanie:

  • 5x większa siła ssąca w porównaniu z poprzednimi seriami iRobota Roomba.
  • Wielokrotnie odkurza każdy fragment podłogi.
  • Wykrywa brud i koncentruje pracę na najbardziej zabrudzonych obszarach podłogi.
  • Manewruje dookoła mebli, odkurza pod nimi (pod łóżkami także!) oraz przy zasłonach.
  • Sprząta wzdłuż krawędzi. Nie spada ze schodów, omija przeszkody i przewody.
  • Sprząta w umeblowanych pomieszczeniach nie uszkadzając mebli czy delikatnych przedmiotów.

„Zastosowane rozwiązania pozwalają na koncentrację przepływu powietrza na szczelnym kanale łączącym szczotki i zbiornik by zwielokrotnić, siłę ssania.”

To ciekawy robot, głównie w kontekście zbliżających się świąt. iRobot 886 został wyceniony na 3,299 złotych. Jeżeli to dla Was zbyt dużo jak na świąteczny prezent, zajrzyjcie do przygotowanych przez nas artykułów z propozycjami prezentów – dla niej i dla niego.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

  • Patryk Małaszyński

    hej, fajny artykuł ale nie zgodzę się że ta zmiana to nic przełomowego, właśnie ta technologia AeroForce bardzo dużo zmienia w działaniu. A poza tym polecam i świetnie wygląda