Recenzje AGD
WBE34142-TS_850515311080_2000x2000_view_1

Lodówka Whirlpool WBE34142 TS – tania i prosta

Kuchnia jest miejscem, które w domu lubię najbardziej. Wspólne przygotowywanie posiłków angażuje mnie w poprawę stosunków pomiędzy członkami rodziny. Wymiana poglądów, opowiadanie przeżyć z danego dnia lub zwyczajna rozmowa – to właśnie to lubię w kuchni najbardziej. Zaangażowanie w rozmowę w pomieszczeniu kuchennym nie miałoby sensu, gdyby nie wspólne przygotowywanie potraw – bo to jest w tym wszystkim najważniejsze. Aby jednak możliwe było przygotowanie posiłku, potrzebne są urządzenia i narzędzia, które są nam w stanie pomóc. Jednym z urządzeń jest lodówka. Lodówka służy nam za prawdziwy skarbiec. Być może nie znajdziemy tam złota, ale skarby w postaci produktów spożywczych też są ważne.

WBE34142-TS_850515311080_2000x2000_view_1

Wielokrotnie to już powtarzałem, ale powtórzę to po raz kolejny. W życiu współczesnego człowieka są takie urządzenia, bez których nie można się obejść, a jednym z nich jest lodówka. Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu lodówki, bo przecież to w niej kryje się to całe „bogactwo”. Poza tym wolę być wolny od myśli co będę jadł na śniadanie, bo doskonale zdaję sobie sprawę z tego co w lodówce się znajduje i wiem co mogę z tego przyrządzić. Poza tym lodówka to nie tylko chłodziarka, ale także zamrażarka, a ta doskonale sprawdza się przy przechowywaniu produktów długoterminowych. Z racji tego, że lodówka jest dla mnie ważna, postanowiłem przetestować kolejną z nich. Tym razem padło na Whirlpool WBE34142 TS. Jest to dość tani model, ale nie ceną należy się kierować. Myślę, że jest to sprzęt warty rozważenia.

Wygląd i konstrukcja urządzenia

Jeżeli cenisz sobie nowoczesny styl, w tym minimalizm, to nie przejdziesz obok tego modelu obojętnie. Lodówka jest do bólu prosta, tak iż przedni front nie przedstawia nic prócz loga producenta. Nie znajdziemy tam też wyświetlacza, do którego zdążyli nas już przyzwyczaić inni producenci. Czy można to uznać za minus? Niekoniecznie. Osobiście, to nawet mi się to podoba. Niemniej nie mogę wypowiadać się za wszystkich i każdy z nas powinien zdecydować czy taki wygląd jest odpowiedni dla jego kuchni – w zasadzie o gustach nie powinno się dyskutować. Podsumowując, z wyglądu prezentuje się całkiem nowocześnie, a pełny minimalizm sprawia, że wpasuje się praktycznie do każdej kuchni – w tym wypadku brak wodotrysków na przednim froncie jest raczej zaletą, aniżeli wadą.

Przejdźmy do jakości wykonania. Pod tym względem lodówka Whirlpool WBE34142 TS nie odstaje od konkurencji. Jest wykonana poprawnie, ale bez szaleństw. Nie muszę chyba dodawać, że większość użytego tu materiału to plastik, ale dobrej jakości. Front jest wykonany z lekkiej i cienkiej blachy, jednak nie jest ona zbytnio podatna na uszkodzenia, czy zarysowania. Kolejny plus. Warto jednak zauważyć, że mocne uderzenie we front może skończyć się wgnieceniem, co będzie nas prześladować przez wiele lat – uważajmy więc na ten element lodówki. Wnętrze lodówki to głównie plastik, ale jak już wspomniałem jest on dobrej jakości i nikt nie powinien mieć do niego zastrzeżeń – testowałem już wiele lodówek i wiem co piszę.

IMG_0421

Myślę, że osoby poszukujące przyzwoitej ceny, ładnego i nowoczesnego wyglądu oraz dobrej jakości wykonania, powinny być zadowolone z modelu WBE34142 TS. Czasami ciężko jest znaleźć urządzenie dobrze wykonane, a przy tym atrakcyjne cenowo. Whirlpool pokazał, że stworzenie takiej konstrukcji jest nie tylko możliwe w teorii, ale i wykonalne w praktyce.

Specyfikacja i wyposażenie

Zgodzę się, że lodówka powinna dziś dobrze wyglądać, bo w końcu takie mamy czasy – wszystko musi ze sobą współgrać, być dopasowane do reszty pomieszczenia. Niemniej, ważne są przede wszystkim parametry techniczne, ponieważ to one świadczą o klasie urządzenia. Jak pod tym względem wypada lodówka Whirlpool’a? Powiedziałbym, że średnio.

O ile do klasy energetycznej urządzenia nie mogę się przyczepić, o tyle w przypadku dodatkowej funkcjonalności już tak. Na razie skupmy się jednak na ogólnej specyfikacji. Wymiary urządzenia są dość standardowe – 187,5 x 59,5 x 64 cm – przez co nikt nie powinien mieć problemów ze zamianą dotychczasowej lodówki – jeżeli mowa o większych modelach. Na początku wspomniałem o klasie energetycznej urządzenia. Przyznaje, że pod tym względem Whirlpool mnie nie zawiódł, ponieważ model WBE34142 TS jest naprawdę energooszczędny. Klasa energetyczna została ustalona na A++, co według mnie jest rewelacyjnym wynikiem, zwłaszcza że zakup lodówki nie należy do najdroższych. Według producenta roczne zużycie energii nie powinno być większe jak 231 kWh. Jeżeli więc szukasz sprzętu, który zmniejszy comiesięczne zużycie prądu, to wydaje się, że Whirlpool WBE34142 TS jest tym czego szukasz.

IMG_0422

Przy wyborze lodówki ważna jest także pojemność. Właściwie nigdy nie spotkałem się z problemem „niewielkiej powierzchni”. Wydaje mi się, że i w tym przypadku nie można narzekać na pojemność zarówno chłodziarki, jak i zamrażarki. Ciężko mi jest sprawdzić dokładną pojemność obu przedziałów, ale z danych producenta wynika, że chłodziarka pomieści 226 litrów, a zamrażarka 113 litrów. To chyba wystarczająca wielkość dla średniej rodziny w Polsce, prawda?

Na uwagę zasługuje też poziom hałasu, a właściwie brak jakiegokolwiek hałasu. Muszę przyznać, że jest to jeden z modeli, których nie było mi dane usłyszeć. Chodzi oczywiście o względną pracę. Poziom hałasu ustalony został na 39 dB, co według mnie jest bardzo dobrym wynikiem. Wiadomo jednak, że podczas nocy praca lodówki staje się słyszalna, ale i tak trzyma klasę. Dodatkowo w wyposażeniu znajdziemy: 1 szufladę na warzywa i owoce, 3 szuflady w zamrażarce, 4 półki szklane w chłodziarce, 4 półki w drzwiach.

Funkcje i opcje

Pod względem dodatkowej funkcjonalności lodówka nie reprezentuje niczego wielkiego. Właściwie nie ma mowy o dodatkowej funkcjonalności. Nie ma systemu No Frost, więc i odszranianie będzie musiało być wykonywane ręcznie – ale tylko w przypadku zamrażalki. Właściwie nie ma się nad czym rozwodzić, bo brak tu czegokolwiek. To podstawowy model, ale chyba wystarczający do przechowywania żywności – przynajmniej mi osobiście nie są niepotrzebne dodatkowe bajery.

IMG_0424

Jedyną – dodatkową – funkcjonalność jaką udało mi się zauważyć jest zmiana kierunku otwierania drzwi. Jest to dość popularne, bo której lodówki nie przetestuje to ma właśnie taką możliwość. Osobiście jest to dla mnie nieprzydatne, ale dla osób leworęcznych już może być.

Podsumowanie

Lodówka Whirlpool WBE34142 TS prezentuje się „świeżo”, ponieważ jest nowoczesna (minimalizm), a przy tym dobrze wykonana. Nie ma w niej jednak pewnych udogodnień, które są standardem wśród innych producentów. Jeżeli jednak poszukujesz lodówki taniej, dobrze wykonanej, a przy tym prezentującej się nowocześnie to wydaje mi się, że Whirlpool spełnia te oczekiwania.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?