Newsy
HEAD

Każdy, nawet największy fan smartfonów wie, że nie jest to urządzenie pozbawione wad. A największą wadą, której nie może przeboleć całe mnóstwo osób to czas działania. Telefony dzisiejszych czasów rzadko kiedy potrafią wytrzymać więcej niż dobę intensywnego działania. Oczywiście są modele, które radzą sobie lepiej, są też takie, które radzą sobie dużo, dużo gorzej, jednak wspólną ich cechą jest to, że żaden nie wytrzyma kilka dni ciągłej pracy. O zmianach w tym zakresie słyszy się co rusz, następne i następne nowinki mówią o wynalezieniu super trwałej baterii, jednak prawie zawsze okazują się plotkami.

InkpPhone 1

Chciałbym w końcu napisać, że udało się znaleźć rozwiązanie tego problemu, jednak tak nie jest. Za to pomysłowość ludzka nie zna granic, więc udało się podejść do kwestii smartfonów z zupełnie innej strony. Dlaczego bowiem upierać się przy chłonących najwięcej energii, wielkich, kolorowych wyświetlaczach, skoro można mieć czarno-biały, odrobinę wolniejszy, ale przede wszystkim o wiele bardziej energooszczędny ekran oparty na doskonale sprawdzonej technologii tuszu elektronicznego e-ink, która tak dobrze sprawdza się w czytnikach e-booków, jak choćby Kindle? Producenci Onyx International wyszli z założenia, że dlaczego by nie spróbować. I tak właśnie powstał Onyx MIDIA InkPhone, pierwszy na świecie smartfon oparty całkowicie na technologii tuszu elektronicznego.

InkPhone z ekranem o przekątnej 4,3 cala (czyli tyle ile w bardzo popularnym iPhone) będzie posiadał procesor o mocy 1,1 GHz (czyli odrobinę mniejszą niż nowe na rynku modele) oraz 512 GB pamięci RAM. Takie parametry powinny mu w pełni wystarczyć, gdyż siłą rzeczy nie będzie mógł wykonywać równie skomplikowanych co konkurencyjne smartfony operacji. Ważniejsza będzie jednak bateria, o mocy 1800 mAh. Mało? A co powiecie na to, że smartfon wytrzyma na niej aż kilkanaście dni bez ładowania? Robi wrażenie? Bo na mnie bardzo.

InkPhone 2

Oczywiście znajdą się malkontenci mówiący, że InkPhone ma za małe osiągi, a czarno-biały ekran dyskwalifikuje go jako dobry jakościowo telefon. Moim zdaniem jednak model taki znajdzie duże grono nabywców, którym nie potrzebne są nowoczesne, zaawansowane funkcje, a przyzwyczaili się już do dotykowego ekranu. Chociaż pewnie dopiero rynek zweryfikuje wartość tego pomysłu. Ja czekam niecierpliwie!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?