Recenzje Smartfony
Samsung Galaxy S III

Samsung Galaxy S III

Poniższa recenzja została napisana po tygodniu korzystania z Samsung Galaxy S III. Opisałem główne zalety i wady tego telefonu, które udało mi się zauważyć w trakcie użytkowania. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem technologicznym geek’ iem i piszę o normalnym użytkowaniu i stosowaniu Galaxy S3 w życiu codziennym.

Pierwszy rzut oka

Dobra, zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. Po zakupie widzimy następujący zestaw:

  1. Standardowa ładowarka z możliwością podłączenia do PC
  2. Bardzo ładne, białe słuchawki z dodatkowymi końcówkami
  3. Instrukcja obsługi…

…no i przede wszystkim Samsung Galaxy S III. Od razu rzuca się w oczy wyjątkowo elegancki design z 4.8 calowym wyświetlaczem HD Super Amoled. Co to oznacza dla zwykłego użytkownika?  Mianowicie to, że obraz jest bardzo realistyczny, a filmy HD wyświetlane są w bardzo wysokiej jakości. Przed zakupem telefonu obawiałem się, że może on być za duży żeby nosić go w kieszeni, muszę jednak przyznać, że Samsung S III w tej kwestii przeszedł test celująco. Jest spory, ale bardzo cienki – ma zaledwie 8.6 mm i waży 133 gramy.

Funkcjonalność i efektywność

Moim kolejnym pytaniem przed zakupem było „jak wydajny i efektywny będzie ten telefon?”. Z technicznego punktu widzenia czterordzeniowy procesor 1,4 GHz nie powinien zawodzić. Telefon działa na systemie operacyjnym Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich, który jest dodatkowo wzbogacony autorską nakładką TouchWiz w wersji UX (więcej na ten temat w dalszej części recenzji).  Muszę powiedzieć, że oprogramowanie i system nie zawiodły mnie ani razu. Telefon nie zacina się, a jego obsługa jest szybka i sprawna. Dodatkowy bonus to łatwość obsługi – nawigacja jest bardzo intuicyjna, więc każdy, bez problemu poradzi sobie z tym telefonem.

Jakość dźwięku

Jako, że muzyka jest dla mnie bardzo ważna, zastanawiałem się czy telefon sprosta moim, dość wygórowanym wymaganiom. Rozważałem tutaj również zakup HTC One X, jako, że jest w podobnym przedziale cenowym, a głośniki Beats by Dr. Dre brzmiały bardzo kusząco. Po wielogodzinnych testach Samsunga w najróżniejszych warunkach, mogę stwierdzić, że o ile jakość dźwięku na słuchawkach jest bardzo dobra, to  nie można tego samego powiedzieć o słuchaniu muzyki przez wbudowany głośnik. Jednak rzadko kiedy telefony mają mocne systemy zewnętrzne, więc dobrej jakości dźwięk ze słuchawek uznaję za wystarczający atut.

Aparat fotograficzny

Kolejny ważny element to aparat fotograficzny. Tworząc ten telefon Samsung postawił na dwie kamery:

  • Główna (tylna) 8 megapikseli – pozwala nagrywać filmy full HD w jakości 1920×1080 (30 klatek na sekundę). Samsung wprowadził również szereg usprawnień takich jak tylne podświetlenie matrycy ( BSI). To co najbardziej mnie zainteresowało to możliwość robienia zdjęć o szerokim kontraście, jak i również zdjęć panoramicznych.
  • Przednia kamera posiada rozdzielczość 1.9 megapiksela, co umożliwia nagrywanie filmów w  jakości 1280×720.

 Dodatkowe opcje

Wracając do TouchWizza, jednym z elementów tej nakładki jest reakcja na ruch naszych oczu. Telefon za pomocą przedniej kamery „widzi” czy obecnie patrzymy na wyświetlacz czy nie. Jeśli nasz wzrok nie jest skierowany na ekran to oprogramowanie telefonu wyłącza go. Oczywiście i tutaj nie obeszło się bez testów i zabawy tą funkcją, ponieważ jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie. Wszystko działa świetnie do momentu, kiedy telefon leży na stole i nie jest w ręku, wtedy zdarza mu się trochę „wariować”.

Kolejną ciekawą funkcją jest zastosowanie S Voice, który działa na podobnej zasadzie jak SIRI w Iphonach/ Ipadach. Rozwiązanie to pojawiło się w telefonach Galaxy już wcześniej, jednak dopiero w tej wersji można porównać je do innowacyjnego rozwiązania zastosowanego w produktach Apple. Aplikacja ta daje naszemu Samsungowi odrobinę sztucznej inteligencji – telefon reaguje na przykład na głosowe komendy. Można zapytać o pogodę, zrobić zdjęcie czy stworzyć wiadomość za pomocą prostej komendy głosowej. Największym mankamentem tej funkcji jest niestety to, że nie obsługuje języka Polskiego.

Ostatnia aplikacja, a raczej dodatek do niej, który wyjątkowo przypadł mi do gustu, to Direct Call. Rozwiązanie to umożliwia połączenie z kimś, mając na wyświetlaczu profil tej osoby. Często pisząc do kogoś wiadomości w pewnym momencie odechciewa nam się pisać dalej – w takim wypadku wystarczy podnieść telefon do ucha, a bezpośrednio połączymy się z tą osobą.

Podsumowanie

Po tygodniu używania telefonu Samsung S III uważam, że dokonałem dobrej decyzji. Telefon jeszcze mnie nie zawiódł, czy to w ruchu, jak np. bieganie i siłowania, czy też używając go jako nawigacji w trakcie poruszania się po stolicy. Dodatkowo urządzenie naprawdę robi wrażenie, gdy wyjmie się je z kieszeni. Jest jeszcze wiele funkcji, które powoli odkrywam, ale biorąc pod uwagę to co zauważyłem do tej pory – Samsung spisuje się na pięć z plusem.

Uwaga: Polecam zakup skórzanego pokrowca, który chociaż w małym stopniu będzie chronił telefon przez uderzeniami mechanicznymi. Nie jest on zbyt odporny na wstrząsy co widać na trzecim zdjęciu poniżej…

Wszystkie opisywane na blogu smartfony można kupić na OleOle.pl

[print_gllr id=372]

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?