Recenzje Małe AGD
Remington Sleek & Curl3

Remington Sleek & Curl

Wybór prostownic na rynku jest ogromy. Szerokie, wąskie, do kręcenia loków, z powłoką ceramiczną czy keratynową, ilość opcji jest przytłaczająca. Zdecydowałam się na kupno nowego sprzętu, bo stary niestety przepalał mi włosy. Po wejściu do sklepu miałam do wyboru tyle modeli, że sama nie wiedziałam, co oglądać. Zastanawiałam się jaka prostownica będzie najlepsza do moich wiecznie spuszonych i przesuszonych włosów? Moją uwagę przyciągnął Remington Sleek & Curl – nie oszukujmy się, głównie przez okazyjną cenę. Jednak po bardziej szczegółowych oględzinach stwierdziłam, że warto zaryzykować.

Rozpakowanie

Po przyjściu do domu, oczywiście od razu zabrałam się do rozpakowywania nowego cudeńka. W efektownym pudełku oprócz prostownicy do włosów znalazłam również ładne i przydatne etui odporne na wysokie temperatury, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną na 3 lata. Miłym zaskoczeniem była instrukcja, która oprócz zwykłych wskazówek dotyczących użytkowania Remingtona, zawiera również wiele świetnych porad dotyczących zakręcania włosów i tworzenia fantastycznych fryzur. Dodatkowo do prostownicy była również dołączona płytka DVD z filmikami instruktażowymi, która na pewno zainspiruje każdego użytkownika do tworzenia swoich własnych, oryginalnych fryzur oraz umożliwia nam wykorzystanie możliwości prostownicy w 100 %. Czy w domu czy w salonie fryzjerskim.

Remington-Sleek-Curl1

Sama prostownica wyglądała rewelacyjnie. Od razu zwróciłam uwagę na ładny design, solidną obudowę i wyświetlacz LCD (podświetla się na niebiesko), pokazujący temperaturę. Jak się okazało pełni on dość ważną rolę, ponieważ Remington Sleek & Curl posiada funkcję płynnej regulacji temperatury (do 230 stopni), a spoglądając na wyświetlacz zawsze wiem, czy temperatura nie jest zbyt wysoka. Mam dość cienkie włosy, więc nagrzewam ją do 150 stopni, żeby ich nie przepalić, tylko wyprostować. Jednak dla posiadaczek grubszych i mocnych włosów polecam wyższą temperaturę. Temperatura powyżej 200 stopni idealnie sprawdza się przy kręceniu loków, zwłaszcza kiedy zależy nam na trwałym efekcie. Natomiast dzięki systemowi blokowania temperatury wiem, że podczas użytkowania urządzenie nie nagrzeje się bardziej niż bym chciała. Dodatkowo przyciski regulacji umieszczone są z boku, więc na pewno nie poprzestawiamy żadnych parametrów podczas prostowania.
Kolejnym atutem są gładkie płytki z powłoką ceramiczną Advanced Ceramic. Od razu zauważyłam, że nagrzewają się błyskawicznie (15 sekund) i co ważne równomiernie. Dlatego ryzyko przypalenia włosów jest minimalne. Dzięki płytkom włosy stają się miękkie i lśniące, a powierzchnia włosów jest przynajmniej dwa razy bardziej gładka, dzięki czemu nie rozdwajają mi się końcówki  Nie muszę już używać ciężkich wygładzających odżywek, które bardzo przetłuszczały moje włosy. Moim zdaniem urządzenie jest jakościowo porównywalne do prostownicy fryzjerskiej. Przynajmniej ja nie zauważyłam żadnej różnicy. Wychodząc z domu czuję się tak, jakbym była świeżo po wizycie u dobrego specjalisty.
Na początku najmniej doceniłam funkcję automatycznego wyłącznika (sprzęt wyłącza się automatycznie po 60 minutach), do czasu kiedy jadąc do pracy autobusem, zaczęłam się zastanawiać czy w porannym pośpiechu nie zapomniałam wyłączyć prostownicy… Po powrocie do domu okazało się, że ją wyłączyłam, ale dzięki tej funkcji byłam pewna, że nawet gdybym zostawiła włączony sprzęt, nie zastanę mojego mieszkania w zgliszczach.

Remington Sleek & Curl6Remington Sleek & Curl5Remington Sleek & Curl4

Testujemy – prostujemy

Po włączeniu prostownicy zapala się kontrolka oznaczająca nagrzewanie się urządzenia. Od razu mogłam ustawić sobie wybraną temperaturę. Na początku eksperymentowałam z różnymi wysokościami temperatury. Po błyskawicznym nagrzaniu płytek, rozczesałam szybko włosy i już po pierwszym wyprostowanym kosmyku, wiedziałam, że nie rozstanę się już z tą prostownicą. Sprzęt dosłownie sunął po moich włosach, bez nadmiernego przyciskania płytek, bez bolesnego ciągnięcia (kiedy włosy wchodzą pomiędzy obudowę i płytkę). Po wyprostowaniu włosy są miękkie, idealnie gładkie i – co w moim przypadku przesądziło sprawę – nie elektryzują się. Dodatkowo ceramiczna powłoka Advanced Ceramic zapewnia efekt trwałego wyprostowania włosów utrzymujący się nawet przy dużej wilgotności powietrza. Zaskoczyło mnie to bardzo, ponieważ przy najmniejszej mżawce, po minucie od wyjścia z domu, wyglądałam jak owieczka, bo moje włosy zawsze wracały do swojej pierwotnej skręconej formy.
Po prostowaniu nadszedł czas na tworzenie loków. Tutaj również Remington Sleek & Curl sprostał moim dość wysokim wymaganiom. Kabel jest długi i obrotowy, co sprawia, że sprzęt jest bardzo poręczny i nie blokuje nam ruchów. Sama prostownica jest leciutka i nie przeciąża ręki. Urządzenie posiada zaokrąglone krawędzie, dlatego bez najmniejszego trudu nawijałam na nie kolejne pasma włosów. Funkcja Turbo jest wprost idealna do tworzenia tego typu fryzury. Nawijam pasmo na chłodniejsze płytki, po czym kiedy włosy są już odpowiednio nawinięte, uruchamiam funkcję, temperatura na chwilę wzrasta i trwały lok tworzy się w mgnieniu oka. Jedynym mankamentem jest to, że mniej uważny użytkownik może się trochę sparzyć przy pierwszych próbach tworzenia loków. Fryzura stworzona przy pomocy Remington Sleek & Curl różni się od tej, którą próbowałam zrobić zwykłą lokówką. Loki są wytrzymałe i nie rozchodzą się nawet podczas długiej zabawy.
Dużym plusem jest również rozmiar urządzenia. Prostownicę można szybko spakować do wygodnego etui lub opakowania i ruszać z nią w świat  Dodatkowo sprzęt posiada uniwersalne napięcie, które pozwala na podłączanie go do każdego rodzaju gniazdka. Oczywiście w niektórych przypadkach należy zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę do kontaktu (np. Wielka Brytania), ponieważ prostownica posiada wtyczkę dostosowaną do polskich standardów.

Podsumowanie

Prostownica do włosów Remington Sleek & Curl jest wydajnym sprzętem, dostosowanym jakościowo do swojej ceny. Pięknie podkręca włosy i idealnie je prostuje. Użytkowanie jest łatwe, szybkie, wygodne i bezbolesne. Boczne przyciski kompletnie nie przeszkadzają podczas używania sprzętu, a wyświetlacz LCD znacznie ułatwia ustawianie odpowiedniej temperatury urządzenia, co minimalizuje ryzyko zniszczenia włosów. Śliczny design, długi okres gwarancji, świetna płytka DVD oraz przydatne etui w komplecie dopełniają godną polecenia ofertę. Moim zdaniem jest to najlepsza prostownica dla wszystkich, którzy potrzebują efektownego, skutecznego i łatwego prostowania włosów i tworzenia fryzur. Urządzenie posiada bardzo ładne, eleganckie opakowanie, dlatego myślę, że sprawdziłoby się również jako prezent.

Ida

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?